Forum Rozwoju Lublina - Trójporozumienie wschodnie

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

14v4b45.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Trójporozumienie wschodnie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Karolina Kuśmider   
12.05.2009.


Dnia 11 maja 2009 na Wydziale Politologii UMCS w ramach panelu dyskusyjnego zatytułowanego „Białystok - Lublin – Rzeszów – rywalizacja czy współpraca” doszło do podpisania umowy ws. współpracy i przeciwdziałania marginalizacji Polski Wschodniej.

                Prezydenci: Lublina – Adam Wasilewski i Białegostoku – Tadeusz Truskolaski oraz wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko postanowili  przeciwstawić się wykluczeniu wschodu poprzez m.in. lobowanie przeciwko Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju w ramach tzw. centralnego sześciokąta (zakładającego rozwój w ramach terenów pomiędzy Warszawą, Krakowem, konurbacją górnośląską, Wrocławiem, Poznaniem, Łodzią i Trójmiastem) oraz za ustawą metropolitalną (zakładającą istnienie dwunastu, a nie siedmiu metropolii) i jak najszybszym wybudowaniem drogi ekspresowej S19. Zgoda sygnatariuszy porozumienia dotyczyła także uwrażliwienia społeczeństwa na zrównoważony rozwój Polski i zaniechaniu używania tak pejoratywnego określenia, jakim jest Ściana Wschodnia.

Wskazane będzie lobowanie środowisk, firm oraz przede wszystkim parlamentarzystów z Polski Wschodniej do zgodnego i konsekwentnego działania na rzecz interesów swoich województw, a nie wyłącznie interesów partyjnych.

Forum Rozwoju Lublina gorąco popiera takie działania, o ile wykroczą one poza planowanie na papierze. Za co mocno trzymamy kciuki.


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.