Forum Rozwoju Lublina - Centrum Innowacji PL
Centrum Innowacji PL Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Piotr S   
08.02.2008.


Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej

 Obiekt o powierzchni 16 tys. mkw. za 60 mln zł pochodzących z funduszy unijnych będzie największą budowlą na terenie miasteczka akademickiego przy ul. Nadbystrzyckiej. Stanie między Wydziałem Mechanicznym a funkcjonującym już centrum innowacji. Prostokątną bryłę budowli utworzy dwukondygnacyjny masywny cokół z fasadą wykonaną z piaskowca. Kilkupiętrowa przeszklona nadbudowa będzie miała betonowe płyty elewacyjne.

- Znajdą się w nim 32 wysoko wyspecjalizowane laboratoria i pracownie badawcze - wyjaśnia Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik uczelni. M.in. Laboratorium Innowacji, Transferu i Monitorowania Rozwoju Technologii Napędów Alternatywnych, Laboratorium Odnawialnych i Kogeneracyjnych Źródeł Energii oraz Laboratorium Materiałów i Nawierzchni Drogowych.

W nowym budynku swoje siedziby będą też miały: Regionalne Centrum Informacji Naukowej, Centrum Transferu Technologii i Innowacji oraz Biblioteka Norm Technicznych.
 - Wszystko to znakomicie wpisuje się w planu rozwoju naukowego i technicznego naszego regionu - podkreśla Mieczysław Hasiak, kanclerz Politechniki. - W naszym centrum będą prowadzone najnowocześniejsze badania, które potem mają szansę być wykorzystane w przemyśle czy biznesie. A my, oprócz tego, będziemy mogli kształcić tu swoich studentów.

Na zewnątrz zaplanowano 180 miejsc parkingowych. Centrum ma być gotowe na koniec 2010 r. Jego budowa pochłonie 68 milionów zł. Większość środków przekaże Unia Europejska.

 


opracowano na podstawie artykulów z Kuriera Lubelskiego 
 

 F O T O R E L A C J E

 

SIERPIEŃ 2010

 
 
ALTALT 

Komentarze (2)add comment

Krzysztof Spuz said:

0
:-)
I co? Jak się chce to można, nie?
 
marzec 12, 2010 | url
Votes: +0

Robert said:

czarny
...
bardzo fajny budynek jezeli beda uzyte do jego budowy dobrej jakosci nowoczesne materialy i powstanie w tej formie co na wizualkch to powstanie dobra arch. w naszym miescie
 
maj 10, 2008
Votes: +0

Napisz Komentarz

busy
 
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.