Forum Rozwoju Lublina - Basen i sala gimnastyczna AR

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

55225643np5.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Basen i sala gimnastyczna AR Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Piotr S   
08.02.2008.


 
Najnowocześniejszy basen w Lublinie


W pobliżu dawnej kotłowni przy ul. Głębokiej kończy się, rozpoczęta w marcu 2006 r., budowa kompleksu sportowego Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Rolniczej.
 

ALTALTALT
ALTALTALT

Na parterze budynku znajdzie się basen otoczony plażą, dodatkowo znajdzie się tam brodzik dla dzieci, jacuzzi, w lecie zaś będzie mocowana zjeżdżalnia. Górną kondygnację zajmą sale do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz korty tenisowe. Całość jest połączona z budynkiem Studium, w którym zostanie zainstalowana siłownia oraz gabinet odnowy biologicznej.

- Niecka basenu jest już gotowa i sprawdzona, w salach kładziemy parkiety. Odbiór próbny całego kompleksu planujemy na połowę marca - tłumaczy kanclerz Akademii Rolniczej Henryk Bichta. - Ostateczny odbiór planowany jest na początku czerwca, ale prawdopodobnie centrum uda nam się oddać do użytku już na przełomie kwietnia i maja.

Kanclerz podkreśla, że basen będzie najnowocześniejszy w Lublinie. - Choćby ze względu na nowatorski system uzdatniania wody. Jest ona wymieniana na bieżąco. Poza tym zawodnicy korzystający z basenu będą mogli konfrontować uzyskany czas z rekordami europejskimi - w niecce basenu zainstalowane są specjalne czujniki dotykowe - wyjaśnia.

Pierwszeństwo w korzystaniu z pływalni będą mieli studenci, ale za opłatą będzie dostępny też dla innych użytkowników.

Kompleks sportowy w liczbach

Łączna powierzchnia budynku to ponad 9 tys. metrów kwadratowych. Sześciotorowy basen na parterze budynku będzie miał długość 25 metrów i 102 miejsca dla widowni. Na górnej kondygnacji znajdzie się również miejsce dla 300 widzów.

Koszt inwestycji to ponad 30 mln zł, ponad połowa tej kwoty pochodzi z funduszy Unii Europejskiej. Obiekt wybudowała firma Budimex - Dromex.


artykul z Gazety Wyborczej Lublin
Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.