Forum Rozwoju Lublina - Budowa Teoretycznych Zakładów Naukowych III Akademii Medycznej w Lublinie

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

2d0471e09002d632.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Budowa Teoretycznych Zakładów Naukowych III Akademii Medycznej w Lublinie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Piotr S   
31.01.2008.


Dziewięć tysięcy metrów kw. powierzchni. To będzie jeden z większych budynków Akademii Medycznej. Mowa o nowym Collegium Pharmaceuticum, którego budowa ma wkrótce ruszyć.

 

Collegium Pharmaceuticum

 

 Nowy pięciokondygnacyjny budynek z 9,3 tys. mkw. powierzchni będzie jednym z większych gmachów lubelskiej uczelni medycznej i jednym z najnowocześniejszych (na jego dachu zostaną umieszczone kolektory słoneczne, co pozwoli uczelni zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej) 

W najbliższym czasie uczelnia chce podpisać przedwstępną umowę dotyczącą przekazania pieniędzy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, zarządzającą środkami unijnymi. Gmach nowego Collegium Pharmaceuticum, który powstanie vis a vis akademików AM przy ul. Chodźki, w większej części zostanie sfinansowany ze środków unijnych, pochodzących z programu Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Szacowany koszt inwestycji to ok. 70 mln zł. - Mamy już gotowy projekt i pozwolenie na budowę - mówi Tadeusz Kontek, kanclerz AM. - Gdy podpiszemy umowę z PARP, ogłosimy przetarg na wykonawcę. Przypuszczam, że budowę rozpoczniemy w połowie roku, a całość będzie gotowa w 2013 r.

. Znajdzie się w nim dziesięć zakładów teoretycznych wydziału farmaceutycznego z oddziałem analityki medycznej. Zostaną przeniesione z obecnej siedziby wydziału, czyli Collegium Pharmaceuticum przy ul. Staszica. Ten ostatni przejdzie remont generalny. Docelowo będzie z niego korzystał wydział pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu.

- Ten wydział doskonale się rozwija. Obecnie jest największy pod względem liczby studentów w AM - mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik AM. - Prawo unijne wprowadziło wymóg posiadania wyższego wykształcenia przez pielęgniarki. Obowiązuje okres przejściowy. Więc absolwentki dawnych szkół pomaturalnych i liceów pielęgniarskich muszą się dokształcić. To tłumaczy gwałtowny wzrost liczby studentów na tzw. studiach pomostowych - tłumaczy. - Obecnie wydział ma problemy z bazą lokalową, studenci muszą jeździć po całym mieście. Nowa inwestycja poprawi sytuację.

opracowano na podstawie artykułu z Gazety Wyborczej Lublin
 
 
 
W I A D O M O Ś C I      P R A S O W E 
 
 06.10.2008
Budowa rozpocznie się niebawem 
 26.05.2008
Wydział Farmacji rośnie w siłę
COLLEGIUM PHARMACEUTICUM POWSTANIE PRZY UL. CHODŹKI...
 
 
 
Komentarze (1)add comment

janek said:

0
nowy faszyzm, gorszy od faszyzmu niemieckiego
Prawo unijne wprowadziło wymóg posiadania wyższego wykształcenia przez pielęgniarki. co za bzdura! w anglii 5% ludzi ma wykształcenie wyższe a pielęgniarki to dziewczyny często po podstawówkach albo cienkich angielskich szkołach srednich bez matury i co teraz z nimi będzie, stracą pracę?. kto rozgłasza takie glupoty ze unia każe pielęgniarkom być mgr. co to kurwa za bzdety! niedlugo pod pretekstem wymogów unijnych będą eksterminować wszystkich którzy nie będą mieli mgr przed nazwiskiem jak tak dalej pójdzie.
 
kwiecień 25, 2009
Votes: +0

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.