Forum Rozwoju Lublina - Nowa siedziba Urzędu i Izby Skarbowej

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

2n67kav.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Nowa siedziba Urzędu i Izby Skarbowej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Piotr S   
31.01.2008.


Będą pieniądze na budowę nowej siedziby Izby Skarbowej w Lublinie. Informacja o zapewnieniu w przyszłorocznym budżecie państwa funduszy na tę inwestycję dotarła do Lublina z Ministerstwa Finansów.

 

ALTALT 
 
ALTALT 
 

– Skorzystają na tym podatnicy, którzy będą obsługiwani w lepszych warunkach. Nie chodzi tu tylko o nowe, klimatyzowane pomieszczenia, przeznaczone do obsługi naszych klientów, ale także o miejsca parkingowe dla zmotoryzowanych, których obecnie praktycznie nie mamy. Poza tym instytucje skarbowe w mieście będą mniej rozproszone. Wiele spraw będzie można załatwić szybciej i taniej. Poza tym budowa siedziby na Czechowie pozwoli zredukować koszty związane z działalnością Lubelskiego Urzędu Skarbowego, który obecnie musi wynajmować pomieszczenia w budynku przy ul. Chmielnej 4 od Lubelskiej Izby Lekarskiej – tłumaczy Mariusz Olech z Izby Skarbowej w Lublinie.

Nowa siedziba skarbówki stanie na działce o powierzchni 0,8 ha położonej na Czechowie, u zbiegu ulic Szeligowskiego i Smorawińskiego. Znajduje się naprzeciwko budynków Telekomunikacji Polskiej. Grunt został kupiony od miasta w 2001 roku za około 1,5 mln zł. Zgodnie z projektem przygotowanym przez Pracownię Architektoniczną NOVA w Lublinie powstaną tu dwa biurowce o łącznej powierzchni blisko 11 tys. mkw., połączone salą operacyjną dla klientów. Obok budynków znajdzie się parking dla ok. 200 aut.
  Obiekt zostanie wyposażony w sieci teleinformatyczne, system stałego monitoringu, przewidziano ponadto przestronne powierzchnie dla archiwów – dodaje Mariusz Olech.

Będą pieniądze na budowę nowej siedziby Izby Skarbowej w Lublinie. Informacja o zapewnieniu w przyszłorocznym budżecie państwa funduszy na tę inwestycję dotarła do Lublina z Ministerstwa Finansów.

– To bardzo dobra wiadomość. Wreszcie, po wielu latach starań się udało – nie kryje zadowolenia Piotr Migielski, dyrektor Izby Skarbowej w Lublinie. – Mamy zapewnianą pierwszą transzę pieniędzy, ok. 10 mln zł.

– Przed podjęciem decyzji o wpisaniu do budżetu tej inwestycji przyjechał do nas osobiście dyrektor generalny Ministerstwa Finansów. I gdy zobaczył jak pracujemy, nie miał wątpliwości, że ta siedziba jest potrzebna – mówi Tomasz Muliński, z-ca dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie

Swój udział w załatwieniu sprawy ma Lubelska Loża Business Centre Club. – Co roku organizujemy konkurs na urząd przyjazny przedsiębiorcom. I co roku obserwujemy, w jakich warunkach obsługiwani są podatnicy, szczególnie w I Urzędzie Skarbowym. To po prostu wstyd – mówi Irena Szafrańska, dyrektor Lubelskiej Loży BCC. – Dlatego wystąpiłam do pani minister Zyty Gilowskiej, by zajęła się tą sprawą. I „rzutem na taśmę” się udało.

– Taki głos poparcia z zewnątrz, w imieniu przedsiębiorców, na pewno nam pomógł – przyznaje Muliński. (MAG)

 


opracowano na podstawie artykulów z Kuriera Lubelskiego oraz Dziennika Wschodniego. 

Komentarze (2)add comment

Matiko said:

0
Budowa
Izba Skarbowa w Lublinie mogła by powstac w innym miejscu.Mieszkańcom wieżowca bedzie to zawadzac.
 
lipiec 21, 2009 | url
Votes: +0

Józiek said:

0
...
I co to ma być!? Brzydkie to okropnie. Możeby wreszcie powstało w tym mieście coś co sprawiłoby że czlowiek by się poczuł jak w europejskim mieście a nie jak na prowincji. Miejscy architekci nie wiedzą ze prócz funkcji użytecznej budynek powinien być estetyczny. To badziewie ze zdjęcia nie odróznia sie od tych okropnych bloków a naprzeciwko stoja 2 budynki TPSA, które wyglądają całkiem przyzwoicie.
 
grudzień 18, 2008
Votes: +0

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.