Forum Rozwoju Lublina - Wybory w przestrzeni publicznej

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

2gub11f.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Wybory w przestrzeni publicznej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
09.11.2014.


Forum Rozwoju Lublina postara się podsumować okres kampanii wyborczej z punktu widzenia jego wpływu na przestrzeń publiczną. Liczymy również na Państwa pomoc!


Powoli dobiega końca okres kampanii wyborczej przed tegorocznymi wyborami samorządowymi. Śmiało możemy rozpocząć pierwsze podsumowania tego okresu. My - jako FRL - postaramy się zrobić to z punktu widzenia estetyki przestrzeni publicznej.

Na początku należy bez wątpliwości powiedzieć, że JEST LEPIEJ. Każdy, kto przypomni sobie kilka ostatnich głosowań w naszym mieście, ten dostrzeże różnice. Wszystko to dzięki zmianom, które wprowadzono w Lublinie w ostatnim roku (zmiana uchwały w sprawie wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego pod plakaty wyborcze), a także dzięki decyzji Prezydenta Lublina, który zdecydował o zakazie (niewydaniu zezwoleń) na umieszczenie plakatów wyborczych na latarniach, słupkach, barierkach położonych w obrębie pasa drogowego.

Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie zauważyli minusów, które można i należy poprawić w przyszłości.

Tuż po wyborach postaramy się przedstawić Urzędowi Miasta Lublin kilka naszych uwag w tej sprawie.

Tymczasem prosimy o Państwa pomoc.

Zgodnie z art. 114 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy ustawodawca nałożył na gminy obowiązek zapewnienia na obszarze miasta w trakcie kampanii wyborczej odpowiedniej liczby miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych.

Miasto Lublin wykonując ww. obowiązek zdecydowało o przeznaczeniu "pod plakaty" części wiat przystankowych ustalając jednocześnie "Regulamin zamieszczania plakatów na wiatach przystankowych". (DOSTĘPNY TUTAJ)

W ww. Regulaminie zdecydowano m.in., że: plakaty wyborcze można zamieszczać wyłącznie na wiatach standardowych; nie dopuszcza się zamieszczania plakatów na ścianach bocznych wiat; nie dopuszcza się zamieszczania plakatów w sposób zasłaniający gabloty z informacją przystankową; komitety wyborcze są zobowiązane do usunięcia plakatów po czasie ich ekspozycji.

Chcielibyśmy wspólnie sprawdzić, na ile kandydaci do Rady Miasta przestrzegają powyższych zasad oraz na ile Miasto Lublin egzekwuje postanowienia przedmiotowego Regulaminu.

W związku z powyższym, zwracamy się do Państwa z prośbą o przesyłanie zdjęć obrazujących naruszenia Regulaminu, które po wyborach postaramy się podsumować.

ADRES MAILOWY: info(at)frl.org.pl lub na naszym profilu na FB.

Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.