Forum Rozwoju Lublina - Rozjaśnimy drogę pieszym

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

7e7cf469a0f5bdbb.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Rozjaśnimy drogę pieszym Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Marek Kościuk   
08.11.2014.


Forum Rozwoju Lublina wraz z Pieszym Lublinem złożyło w dniu 7 listopada 2014 r. 5 wniosków skierowanych do Prezydenta Lublina dotyczących poprawy bezpieczeństwa pieszych poprzez odpowiednie oświetlenie chodników należących do miasta.


Dzięki realizacji naszych wniosków poza pieszymi zyskają także rowerzyści (dodatkowe oświetlenie przewidujemy przy tzw. ciągach pieszo-rowerowych) oraz kierowcy (modernizacja oświetlenia ulicy przy okazji części projektów). Znacznie zyska również estetyka miasta i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu, dzięki wymianie starych i wyeksploatowanych słupów oświetleniowych, czy trakcyjnych.

Nasze wnioski obejmują wykonanie oświetlenia chodników (wraz z częściową wymianą słupów i oświetlenia drogowego) przy ulicach: Zana, Elsnera, Głębokiej, Piłsudskiego, Zygmuntowskich, Krańcowej, Długiej, Drodze Męczenników Majdanka oraz Filaretów. Chodniki i ciągi pieszo-rowerowe w tych miejscach obecnie pozostają całkowicie zaciemnione, a zatem potencjalnie niebezpieczne. Odrębne wnioski dotyczą zaś odbudowy oświetlenia ulic byłej FSC (Frezerów, Projektowej, Konstruktorów, Narzędziowej, Resorowej, Ślusarskiej, Blacharskiej, Tokarskiej) i ul. Działkowej. Dzięki temu znacznie bezpieczniejsi w tych miejscach staną się piesi, ale zyskają także kierowcy ponieważ stare oświetlenie nie działa w tych miejscach od wielu lat. Postulaty te wymagają zaplanowania i przeprowadzenia niezbędnych prac inwestycyjnych.

Jednocześnie skierowaliśmy do Prezydenta dodatkowe wnioski o wykonanie, w ramach bieżącego utrzymania miejskiego oświetlenia, prac na ul. Smorawińskiego, ul. Pana Tadeusza i ul. Głębokiej.Na ul. Smorawińskiego i ul. Pana Tadeusza, chodzi o przywrócenie kilku zlikwidowanych w latach ubiegłych opraw oświetleniowych skierowanych na chodniki. Natomiast w przypadku ul. Głębokiej chodzi o zapewnienie odpowiedniego oświetlenia chodników i jezdni do czasu przeprowadzenia wnioskowanej przez nas modernizacji poprzez realizację wcześniejszych zapowiedzi Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie tj. montażu na wszystkich wymienionych na nowe przez MPK słupach trakcyjnych między ul. Sowińskiego i ul. Narutowicza dwuramiennych wysięgników z oprawą o mocy 250W skierowaną na jezdnię oraz druga, słabszej mocy skierowaną na chodnik.

W ocenie naszej obecnie w miejscach, jakich dotyczą nasze wnioski piesi nie mają po zmroku zapewnionego pełnego bezpieczeństwa oraz komfortu podróży.

TREŚĆ WNIOSKÓW DOSTĘPNA PONIŻEJ:

WNIOSEK - ELSNERA, ZANA, FILARETÓW ETC.

WNIOSEK - GŁĘBOKA

WNIOSEK - DAWNA FABRYKA SAMOCHODÓW

WNIOSEK - DZIAŁKOWA

WNIOSEK - PANA TADEUSZA


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.