Forum Rozwoju Lublina - Wszystkiego dobrego na święta i Nowy Rok (bez reklam) od FRL

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

2iu2snp.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Wszystkiego dobrego na święta i Nowy Rok (bez reklam) od FRL Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
22.12.2013.


 Zainspirowani akcją Stowarzyszenia MiastoMojeAwNim postanowiliśmy w tym roku złożyć specjalne świąteczno-noworoczne życzenia osobom odpowiedzialnym za lubelską przestrzeń. Wysłaliśmy świąteczne kartki z noworocznym przesłaniem wspólnej pracy na rzecz ochrony naszej wspólnej przestrzeni.

Warszawskie Stowarzyszenie MiastoMojeAwNim - od lat zajmujące się walką ze szpecącą polski krajobraz reklamą  - postanowiło w specyficzny sposób zwrócić uwagę posłów na trwające aktualnie prace legislacyjne nad prezydenckim projektem ustawy o ochronie krajobrazu. Przygotowano specjalne pocztówki prezentujące przestrzenie publiczne zeszpecone przez reklamą zewnętrzną, przede wszystkim jej formę a także niewyobrażalne nagromadzenie. Wsparliśmy tę akcję wysyłając przygotowane przez MMAWN pocztówki do lubelskich Posłanek i Posłów.

 Wzorem naszych Koleżanek i Kolegów z Warszawy postanowiliśmy przypomnieć o tym problemie również osobom i instytucjom odpowiedzialnym za naszą wspólną przestrzeń lub mającym na nią wpływ na szczeblu lokalnych. Opracowaliśmy i przekazaliśmy kilkadziesiąt specjalnych pocztówek ze świąteczno-noworocznymi życzeniami. Oprócz życzeń znalazło się na nich także miejsce na noworoczne przesłanie: wspólnej pracy na rzecz zadbanej, wolnej od szpetnych reklam, przestrzeni Lublina. Nasze pocztówki trafiły m.in do:
- lubelskich rajców zasiadających w Radzie Miasta Lublin,
- Prezydenta Miasta Lublin,
- Marszałka Województwa,
- lubelskich mediów,
- Miejskiego i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.


Dziękując wszystkim za dotychczasową pracę i wkład w zmiany naszej przestrzeni, liczymy na owocną współpracę w nowym 2014 roku.

Wszystkiego najlepszego na święta i Nowy Rok dla wszystkich, którym bliskiej jest dobro polskiej przestrzeni publicznej!

 

Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.