Forum Rozwoju Lublina - Podziękowania FRL za szybką reakcję firmy Herbapol Lublin S.A.

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

1916wejscie do saskiego.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Podziękowania FRL za szybką reakcję firmy Herbapol Lublin S.A. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
12.12.2013.


 Przedstawiamy Państwu treść pisma, które Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina wystosowało do zarządu Herbapol Lublin S.A. w sprawie szybkiej decyji o zdjęciu z Bramy Krakowskiej baneru reklamowego tej firmy.

TREŚĆ PISMA

                                                                                                                         ZARZĄD
                                                                                                                         HERBAPOL LUBLIN S.A.


Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina pragnie niniejszym podziękować zarządowi spółki Herbapol Lublin S.A. za szybka i zdecydowaną decyzję w sprawie usunięcia z Bramy Krakowskiej baneru reklamowego.

Cieszymy się, iż uwzględniono opinie dużej grupy mieszkańców Lublina, którzy w różnej formie poparli wniosek naszego Stowarzyszenia i w wyraźny sposób sprzeciwili się umieszczaniu wszelkich reklam (bo nie tylko reklamy Państwa firmy) na tym i na innych zabytkowych obiektach Lublina. Problem reklam, przed którym stanęliśmy, urósł do poważnej skali w całym kraju, co widać gołym okiem zarówno w przestrzeni jak i w zachowaniu mieszkańców chętnie przyłączających się do akcji zmniejszania powierzchni reklamowych.

Mamy nadzieję, iż wydarzenia ostatnich dni jeszcze mocniej pozostawią w powszechnej świadomości przekonanie o niestosowności wykorzystywania pewnych form reklamy - szczególnie w zabytkowym obszarze miasta, co zapobiegnie podobnym incydentom w przyszłości.

Jednocześnie w zdecydowany sposób chcemy podkreślić, iż przedsięwzięte przez nasze Stowarzyszenie działania nie miały na celu dyskredytacji Państwa Spółki, a także marki Herbapol Lublin. Stowarzyszenie, jako Społeczny Opiekun Zabytków, jest zobowiązane do interwencji w tak ważnych kwestiach. Z uwagi na wielopłaszczyznowość problemów, konfliktów interesów i społeczny wymiar naszej działalności zmuszeni jesteśmy działać dynamicznie i równolegle, wywierając jednoczesny nacisk na właściciela obiektu, właściciela reklamy oraz na urząd przy ścisłej współpracy z mediami. Tylko takie działanie przynosi efekty w obecnej sytuacji.

Jesteśmy przekonani, iż szybko podjęta przez Państwa decyzja o usunięciu reklamy pozostawi w świadomości mieszkańców Lublina pozytywne wrażenie i pozwoli im –niejednokrotnie stałym nabywcom produktów pod marką Herbapol Lublin – bez wyrzutów sumienia z przyjemnością sięgnąć po te produkty ponownie.

Celem Forum Rozwoju Lublina, które od kilku lat prowadzi działania w zakresie uporządkowania chaosu reklamowego w naszym mieście, nie jest bezpośrednie atakowanie osób, firm lub instytucji, ale wskazywanie problemu, który wymaga pilnego i zdecydowanego rozwiązania poprzez kooperację wielu podmiotów, zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców i instytucji publicznych.

Mamy nadzieję, że tegoroczne wydarzenia będą zaczątkiem większych zmian w naszym mieście. Wierzymy, iż przy wsparciu instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, a także przedsiębiorców o uznanej renomie – jak Herbapol Lublin – prowadzone i planowane działania Miejskiego Konserwatora Zabytków, mogą przynieść wymierny i dostrzegalny efekt, co stałoby się z korzyścią dla miasta i jego mieszkańców.

Na koniec pragniemy również wyrazić uznanie dla dotychczasowego wsparcia, którym objęli Państwo działalność Muzeum Lubelskiego w Lublinie, w tym w zakresie renowacji zarządzanych przez tę instytucję obiektów zabytkowych. Liczymy, iż Herbapol Lublin S.A., jako jeden z ambasadorów naszego miasta w Polsce i na świecie, w dalszym ciągu podkreślać będzie swój lubelski rodowód wspomagając - w niemniejszym niż dotychczas stopniu - działalność tej i innych instytucji kultury w Lublinie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Lublin będzie miejscem wyjątkowym przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, za sprawą pięknej, zaprojektowanej i skonsultowanej ze wszystkimi stronami instalacji świetlnej, na której na pewno znajdzie się miejsce na informację o fundatorze, zaś każdy z mieszkańców będzie odczuwał dumę, pokazując świątecznym gościom plac Łokietka zaaranżowany przez regionalną firmę z tradycjami. O takim mieście na święta marzymy!

Z wyrazami szacunku,
Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina

Komentarze (1)add comment

brawo said:

0
...
Brawo. Bardzo dobry pomysł z tym listem. Zamiast antagonizowania wciąganie do współpracy i podkreślanie wspólnego dobra. 10/10 dla FRL
 
grudzień 12, 2013
Votes: +2

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.