Forum Rozwoju Lublina - Na Wschodzie bez zmian...

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

252991657.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Na Wschodzie bez zmian... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
28.04.2013.


 Cięzko orzec czy to koniec czy dopiero początek. Jedno jest pewne: w Zarządzie Dróg i Mostów przez miesiąc myślano, jak uzasadnić odpowiedź na wniosek FRL dot. przebudowy ronda Lubelskiego Lipca '80. Wymyślono, że się nie da. Szkoda jedynie, że oszukano lublinian obiecując w mediach spotkania z projektantami, konsultacje i "okrągłe stoły".
Przypominamy, że w dniu 15 marca 2013 r. nasze Stowarzyszenie złożyło w Zarządzie Dróg i Mostów wniosek zawierający odmienną od zakładanej koncepcję przebudowy Ronda Lubelskiego Lipca '80 oraz zagospodarowania ul. 1 Maja - obecnie zaślepionej na swoich dwóch odcinkach.

Wniosek zyskał poparcie zarówno instytucji, przedsiębiorców, jak i wielu zwykłych lublinian, którzy zgłaszali je za pośredncitwem platformy dialog.lublin.eu.

Prezentowana przez FRL koncpecja nie była gotowym do wdrożenia rozwiązaniem, nie była projektem do realizacji. Była sygnałem, że coś złego dzieje się z niezwykle cennym obszarem Lublina, którego znaczenie w najbliższych latach wzrośnie niewspółmiernie. Koncpecja była próbą rozmowy o perspektywicznym spojrzeniu na miasto i jego problemy.

Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z etapu, na jakim jest obecnie ta inwestycja, rozumieliśmy konsekwencje, jakie niesie ze sobą ewentualna zmiana projektu - a raczej jego wyrzucenie do kosza.

Temat - co było do przewidzenia - zainteresował opinię publiczną, podjęły go chętnie lubelskie media. Ratusz od początku przyjął dość sceptyczne stanowisko, co było zresztą do przewidzenia. Szkoda jedynie, że w tej "obronie" padły obietnice, których nikt od początku (?) nie zamierzał realizować.

"Po liście od mieszkańców magistrat zapowiedział, że zorganizuje „okrągły stół” w sprawie przyszłości ulicy. – Tak trzeba będzie zrobić. Spotkamy się z Forum Rozwoju Lublina, mieszkańcami i projektantem, który wykonał dla nas dokumentację do przebudowy ronda na Klinie – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta."
http://www.mmlublin.pl/444502/2013/4/2/co-dalej-z-zamknieta-ulica--maja?category=news

"- Dyskusja na temat zagospodarowania tej części Lublina nie została zakończona. Wysłuchujemy różnych głosów i opinii na ten temat, w tym także propozycji zgłoszonych przez FRL - podkreślała Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina."
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/794176,pomysl-forum-rozwoju-lublina-po-1-maja-znowu-niech-jezdza,id,t.html

"– Chcemy się spotkać z przedstawicielami FRL i projektantem, który przygotował nam dokumentację przebudowy. Zamierzamy doprowadzić do takiego spotkania jeszcze w marcu – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta."
http://www.mmlublin.pl/443192/2013/3/19/forum-rozwoju-lublina-otworzmy-ulice--maja-dla-komunikacji-miejskiej?category=drogowe
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20130318%2FLUBLIN%2F130319408

" - Jeszcze w marcu będziemy chcieli doprowadzić do spotkania przedstawicieli stowarzyszenia z projektantem przebudowy ronda - zapewnia Kieliszek."
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13579107,Otwarcie_dla_ruchu_ulicy_1_Maja_ozywi_cala_dzielnice.html

Stowarzyszenie o żadnym spotkaniu nie zostało poinformowane. Nic nam nie wiadomo także o jakichkolwiek konsultacjach, a także opiniach specjalistów wypowiadających się co do tej inwestycji.

Po ponad miesiącu oczekiwania dowiedzieliśmy się aż tyle:
ODPOWIEDŹ ZDIM z 16 KWIETNIA 2013 R.  (wysłana 22 kwietnia 2013 r., doręczona 24 kwietnia 2013 r.)

Czy zatem pozostaje nam stwierdzić, że "na Wschodzie bez zmian"? Może to i lepiej, bo jak zauważył przedstawiciel zaprzyjaźnionej z FRL organizacji z innego miasta promującej nowoczesne rozwiązania w miejskim transporcie, realizacja wizji FRL dla ul. 1 Maja oznaczałaby, że nasza rola w tym mieście dobiegła końca, że miasto dojrzało do odważnych i perspektywicznych rozwiązań, że możemy się pakować i szukać wyzwań w innych ośrodkach.

Uff, dzięki Bogu możemy tutaj jeszcze trochę zostać...

DS

Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.