Forum Rozwoju Lublina - STOP głośnym reklamom dźwiękowym w przestrzeni publicznej!

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

90acc8179a06b49a.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
STOP głośnym reklamom dźwiękowym w przestrzeni publicznej! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
26.01.2012.


           Józef Szopiński z Radia Lublin - w obliczu bezskuteczności prawa - proponuje happening przeciwko inwazyjnej reklamie dzwiękowej stającej się powoli lubelską plagą. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z założeniami akcji i wzięcia aktywnego udziału w tym cennym wydarzeniu (wtorek, godz. 17:30). Forum Rozwoju Lublina popiera i wspiera tę inicjatywę.
         Czy gdyby restauracje usytuowane przy lubelskim deptaku codziennie wystawiały przed lokal swoje śmieci zareagowałbyś? Pewnie tak, przecież byłoby to zanieczyszczanie środowiska. Hałas to także zanieczyszczenie śr...odowiska. Czemu więc nie działasz?

         Codziennie na lubelskim deptaku restauratorzy puszczają głośne reklamy dźwiękowe. Taką formę promocji wykorzystuje parę lokali usytuowanych przy Krakowskim Przedmieściu, jednak najgłośniej swoją kuchnię zachwala lokal „Domowa Micha”.

          Postanowiłem wyrazić swój sprzeciw. Parokrotnie bezskutecznie rozmawiałem z personelem lokalu prosząc o wyłączenie reklamy. Najwyższy czas dobitniej wyrazić swój protest. Jeśli jesteś przeciw głośnym reklamom dźwiękowym w przestrzeni publicznej przyłącz się do akcji:

1. Kliknij w link: http://www.sendspace.com/file/n5t7pb
 

Znajdź na stronie napis: Click here to start download from sendspace
Kliknij i ściągnij plik: uciszmiche.wav

Plik zawiera 3 minutową zapętloną reklamę lokalu „Domowa Micha”

2. Wgraj plik na telefon komórkowy lub inny mobilny sprzęt, który może odtwarzać pliki dźwiękowe i ma wbudowany ma głośnik.

3. Potwierdź swoją obecność na Facebooku.
http://www.facebook.com/#!/events/227852257299035/

4. Weź sprzęt audio z wgranym plikiem i przyjdź we WTOREK – 31.01.2012 – o godz. 17.30 na lubelskim deptaku pod lokalem „Domowa Micha”.

5. Wejdźmy razem do lokalu i na znak odtwórzmy 3 minutowy plik dźwiękowy. Niech lokal wypełni kakofonia, którą jesteśmy codziennie ogłuszani przez właścicieli lokalu.

6. Po odtworzeniu pliku opuszczamy lokal i kończymy akcje.

Jeżeli o krajobraz dźwiękowy naszego kochanego miasta nie chcą zadbać władze, zróbmy to sami. Dajmy sygnał właścicielom lokali, że taka forma reklamy to głupota.

Przyłącz się do akcji!

Zachęcam - Józek Szopiński jr

PRZYPOMINAMY:

WTOREK – 31.01.2012 – o godz. 17.30


Komentarze (1)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.