Forum Rozwoju Lublina - Milion złotych na inwestycje rowerowe? - wniosek do Prezydenta

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

565h31.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Milion złotych na inwestycje rowerowe? - wniosek do Prezydenta Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
16.05.2011.


 Prezentujemy Państwu treść pisma, które otrzymał Prezydent K. Żuk od lubelskich organizacji pozarządowych w sprawie uwzględnienia inwestycji rowerowych przy poprawce budżetowej wynikającej z "rządowej dotacji drogowej"

 

 

LINK DO ORYGINAŁU nr 1 i nr 2

 

Treść:

                                      Szanowny Panie Prezydencie,

          w imieniu niżej podpisanych grup i organizacji z Lublina, którym bliski jest zrównoważony rozwój w tym rozwój przyjaznej użytkownikom infrastruktury rowerowej w mieście jako sposobu na wzrost wykorzystania roweru jako środka transportu, zwracamy się z prośbą do Pana Prezydenta o uwzględnienie w poprawce budżetowej środków na  inwestycje związane z infrastrukturą rowerową

          Dzięki wsparciu Ministerstwa Infrastruktury Miasto Lublin otrzymało niedawno dodatkowe 23 mln zł, które zostaną przeznaczone m.in. na remont fragmentu ul. Diamentowej i kolejnego odcinka al. Smorawińskiego.         W sytuacji, w której tegoroczny budżet Miasta nie przewiduje żadnych środków na rozwój komunikacyjnej infrastruktury rowerowej, niezależnych od inwestycji związanymi z budową nowych i remontami istniejących dróg, zasadne wydaje się przekazanie części w/w środków na potrzeby rowerzystów. Ich liczba systematycznie rośnie, co dobrze widać na ulicach i w rejonie miasteczka akademickiego, warto więc wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Tymczasem udział inwestycji w infrastrukturę rowerową nie stanowi nawet odzwierciedlenia dotychczasowego udziału rowerów w ogólnej ilości podróży. Rozwój infrastruktury może być zaś istotnym impulsem do wzrostu udziału rowerzystów w strumieniu podróży

           Dlatego też proponujemy zabezpieczenie w poprawce budżetowej kwoty 1 miliona złotych na wymienione w załączniku inwestycje. Jest to istotne również dlatego, że w chwili obecnej w Wydziale Dróg i Mostów trwają analizy propozycji pakietu nisko kosztowych ułatwień rowerowych, które Porozumienie Rowerowe przygotowało po spotkaniu Zespołu Opiniującego ds. standardów technicznych infrastruktury rowerowej Miasta Lublin w dniu 24.01.2011 r. Środki o które się zwracamy, mogą zostać wykorzystane częściowo na realizację proponowanych ułatwień, jak i na odtworzenie nawierzchni jednej z istniejących dróg rowerowych.

                                                                                    Z poważaniem

Fundacja Lublin By Bike

Porozumienie Rowerowe Lublin

Stowarzyszenie „Forum Rozwoju Lublina”

Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”

Towarzystwo dla Natury i Człowieka

 

Załącznik:

1. Montaż w Śródmieściu Lublina min. 100 nowych bezpiecznych i stylizowanych U-kształtnych stojaków rowerowych, jako kontynuacja akcji z 2009 roku.

2. Wykonanie na terenie wybranych 10 szkół w Lublinie bezpiecznych parkingów rowerowych, składających się z min. 10 stojaków U-kształtnych, z możliwością dostawienia kolejnych w przyszłości, jako rozpoczęcie akcji „Rowerem do szkoły” wzorowanej na akcji z Radomia.

3. Obniżenie krawężników na 15 przejazdach rowerowych do poziomu 0 cm.

4. Wykonanie wjazdów/zjazdów z poziomu jezdni w 10 wskazanych miejscach na istniejące drogi rowerowe.

5. Modernizacja ciągu pieszo-rowerowego znajdującego się po północnej stronie al. Andersa na odcinku między ul. Koryznowej a ul. Zawilcową. Jest to droga rowerowa o najgorszym stanie nawierzchni w Lublinie.


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.