Forum Rozwoju Lublina - Mamy nominacje - czas na głosowanie. Wybierz najładniejszy szyld!

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

2dm5lk0.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Mamy nominacje - czas na głosowanie. Wybierz najładniejszy szyld! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
31.03.2011.


 W czwartek, 31 marca w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków odbyło się posiedzenie jury konkursu "Pandemia estetyki". Prawie 2-godzinne obrady zakończyły się wyborem 5 nominowanych szyldów, które już od poniedziałku, 4 kwietnia staną w szranki o tytuł tego najładniejszego. Głosowanie odbędzie się na Miejskim Portalu "www.lublin.eu".

 

 

          W skład jury, które dokonywało wybory spośród prawie 50 propozycji, weszli: pani prof. T. Pękala z Zakładu Estetyki UMCS, Dziekan Wydziału Filozofii i Socjologii. p. dr N. Przesmycka oraz p. prof. D. Bagiński z Wydziału Architektury i Budownictwa PL, p. M. Paschke - Miejski Konserwator Zabytków oraz p. K. Niećko - Prezes FRL.

          Posiedzenie obfitowało w sporo krytycznych uwag dotyczących obecnego stanu reklam w przestrzeni naszego miasta. Jednak uwaga członków jury skupiła się głównie na tych dobrych przykładach. W toku dyskusji odrzucano kolejne propozycje starając się wyłowić te najlepsze, godne polecenia i naśladowania, takie, z których mogą być dumni nie tylko ich właściciele, ale i samo miasto.

          Znalazło się również kilka przypadków, które wręcz otarły się o nominację a nawet przyszłe zwycięstwo, jednak pewne - niekiedy drobne - detale, niedopatrzenie lub być może niedoinformowanie ich właścieieli, sprawiły, że zostały odrzucone... na ten rok. Jak podkreślali członkowie jury przy drobnych poprawkach jest duża szansa na spotkanie z tymi propozycjami podczas następnych edycji konkursu. Forum Rozwoju Lublina zadeklarowało, iż przekaże uwagi jury właścicielom tych szyldów, aby mogli nanieść stosowne poprawki.

Ostetecznie wśród nominowanych znalazły się:

1. Restauracja Toskania (ul. Chopina) 

 Kompozycja, która w jasny sposób przekazują komunikat o miejscu. Zastosowana kolorystyka, liternictwo a także zdobienia nawiązują do klimatu Toskanii, a całość - mimo wysoko postawionej poprzeczki przez wartość kamienicy, na której się znajduje - ładnie komponuje się z detalem architektonicznym. Wątpliwości budzi jedynie zastosowane oświetlenie, które powinno przybrać dyskretniejszą formę.

 

2. Restauracja Giuseppe (ul. Hipoteczna)  


 Estetyczny, elegancki szyld ładnie komponujący się z otoczeniem. Dobra jakość wykonania oraz nieinwazyjna kolorystyka sprawiają, że swoją obecnością wzbogaca przestrzeń. Solidny i dobrze widoczny a jednocześnie przyjemny w odbiorze. Brakuje nieco lepszego wkomponowania go w znajdujący się nad nim balkon.

 

 

3. Antyki (ul. Lubartowska)


 Szyld o najdłuższym stażu spośród nominowanych. Wpisał się już w pejzaż Lublina broniąc się przed napływem "nowego". Estetyczna i dość prosta forma sprawiają, że jest ponadczasowy dobrze komponując się z zabytkowym otoczeniem. Dodatkowo zwracają uwagę ciekawe liternictwo i dobre wykonanie.

 

 

4. Oregano Cafe "Kuchnia Śródziemnomorska" (ul. Kościuszki) 


 Szyld jako przedwojenna pocztówka. Poprzez rozmieszczenie poszczególnych elementów, zastosowaną przyjazną kolorystykę, materiały oraz zdobienia nawiązuje do historycznego charakteru przestrzeni. Jest niejako "scenografią miejsca". Wskazana byłaby drobna korekta osi pionowej.

 

 

 

5. Moda Damska "Verima" (ul. Krakowskie Przedmieście)


 Ciekawe, ładne liternictwo i kulturalne wpisanie szyldu w elewacje kamienicy sprawiają, że bardzo ładnie komponuje się on z otoczeniem. Elegancja oraz prosta forma sprawiają, że przekaz jest jasny i konkretny. Napis mógłbym być jedynie nieco węższy.

 

 

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA JUŻ OD PONIEDZIAŁU, 4 KWIETNIA NA STRONIE www.lublin.eu !

 

Forum Rozwoju Lublina serdecznie dziękuje wszystkim członkom jury za poświęcony czas i zaangażowanie.


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.