Forum Rozwoju Lublina - Komunikacja Lublin - Świdnik

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

41779728ut3.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Komunikacja Lublin - Świdnik Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Jacek Werner   
15.03.2011.


 Najbliższym miastem sąsiadującym z Lublinem jest Świdnik. Przy tak niewielkiej odległości (graniczą ze sobą bezpośrednio) naturalnym staje się fakt, że stanowią one niemal jeden miejski organizm. Mieszkańcy obu miast mieszają się w codziennych dojazdach do szkół, do pracy czy na spotkania towarzyskie. Zatem niewątpliwie istotną rolę w ich codziennym życiu odgrywa komunikacja.

         

         To właśnie nad komunikacją ze Świdnikiem pochyliliśmy się w naszych ostatnich rozważaniach. Dostrzegamy konieczność zacieśniania więzi ze Świdnikiem - co utrudnia obecna sytuacja, w której w zasadzie nie istnieje sensowna alternatywa dla samochodu osobowego przy codziennych podróżach pomiędzy Lublinem a Świdnikiem.

          Najlepszym rozwiązaniem wydaje się stworzenie konkurencyjnej komunikacji miejskiej w ramach ZTM łączącej te dwa ośrodki, zapewniającej wysoki poziom świadczonych usług przy realnie niskich kosztach dla zainteresowanych pasażerów. Poniżej przedstawiamy opracowanie dotyczące naszej wizji tego połączenia, w najbliższym czasie postaramy się zapoczątkować publiczną debatę na ten bardzo ważny temat.

 

Link do opracowania:

KOMUNIKACJA LUBLIN - ŚWIDNIK

 


Komentarze (6)add comment

mICHELL said:

0
...
mam przeczucie że władzom Świdnika nie jest na rękę obsługa trasy do Lublina przez ZTM...
 
maj 18, 2011
Votes: +0

mICHELL said:

0
ktoś blokuje ZTM na linii lublin-swidnik
mam przeczucie że władzom świdnika nie jest na rękę obsługa trasy do Lublina...
 
maj 18, 2011
Votes: +0

Jacek said:

jacekfreeman
...
Będziemy na bieżąco informować, teraz mamy jeszcze wiele spraw w Lublinie na głowie, a co do Świdnika to szukamy poparcia "u źródła". Dziękujemy za uwagi.
 
kwiecień 10, 2011
Votes: +0

xxx said:

0
...
"Ich oferta jest wprawdzie bardzo bogata: w stronę Świdnika odjeżdża przeciętnie 20-30 kursów w ciągu godziny (co 2-3 minuty)" - bzdura! Trasą Świdnik - Zadębie - Lublin autobusy jeżdżą co 20 min (od poniedziałku do soboty), a w godzinach szczytu są to małe busiki do których nie da się wcisnąć. Trasą przez Kalinówkę autobusy jeżdżą częściej, ale nie aż tak. Może ktoś popatrzył na rozkład gdzie są wymienione wszystkie autobusy, ale jak ktoś się przypatrzy oznaczeniom to zobaczy, że np. część z nich to kursy od poniedziałku do piątku, cześć tylko weekendowych lub świątecznych. Dodatkowo autobusy jeżdżą jak chcą i nie trzymają się rozkładu. Nie wspomnę już o tym, że bilety znowu podrożały...
 
kwiecień 10, 2011
Votes: +0

Agnieszka said:

0
popieram
z niecierpliwością czekam na debatę w tej sprawie - obecna sytuacja zdecydowanie wymaga poprawy!
 
kwiecień 10, 2011
Votes: +0

Moje said:

0
ZTM
Świdnik jest. Czekamy, aż ZTM przywróci z powrotem linie 20b do Jastkowa... Chętnych na korzystanie z linii na pewno by nie brakowało, bo aktualny przewoźnik od wielu lat jest niepoważny, a mieszkańcy okolic miasta też powinni mieć dobre połączenie z centrum. Myśle że władze gminy byłby przychylne do współpracy.
 
marzec 21, 2011
Votes: +0

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.