Forum Rozwoju Lublina - Pandemia estetyki - druga edycja

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

68118f9887a36e4b.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Pandemia estetyki - druga edycja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
02.03.2011.


 Forum Rozwoju Lublina kontynuuje walkę ze szpetnymi reklamami i szyldami w naszym mieście, szczególnie w jego zabytkowej części. Walka ta ma jednak wymiar pozytywny, ponieważ chcemy chwalić dobre praktyki, a nie wskazywać złe (na to - w tym momencie - nie starczyłoby życia wszystkim członkom FRL razem wziętym).
 
Po raz drugi pragniemy zorganizować konkurs na najładniejszy szyld lubelskiego Śródmieścia (Stare Miasto ze względu na ścisłą ochronę konserwatorską wyłączamy). Akcja pod nazwą "Pandemia estetyki" po raz pierwszy odbyła się rok temu i miała na celu wyróżnienie tych, którzy bez odgórnych zakazów i nakazów postanowili zadbać o przestrzeń Lublina. Zeszłoroczną edycję zwyciężyli p. Marek Malec oraz Arkadiusz Grzegorczyk, właściciele sklepu metalowego przy ul. Kowalskiej.

 
W tym roku zasady pozostają te same. Etap I obejmuje zgłaszanie przez wszystkich Państwa własnych propozycji. Jeżeli natraficie Państwo, spacerując po lubelskim Śródmieściu, na szyld, który przykuł Waszą uwagę atrakcyjną, a jednocześnie przemyślaną (w kontekście miejsca) formą to przesyłajcie nam jego zdjęcie lub opis wraz z lokalizacją!

Nasz mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Każda przesłana propozycja może zawierać także Państwa uzasadnienie oraz uwagi dodatkowe.
 
Pomocne przy wyborze szyldów może okazać się Zarządzenie Prezydenta m. Lublin dotyczące szczegółowych zasad umieszczania zewnętrznych nośników informacji wizualnej na nieruchomościach. Zawiera ono kryteria przyjaznej - dla zabytkowej przestrzeni - reklamy. Link: TEKST ZARZĄDZENIA.
 
Oficjalny start konkursu planujemy - wraz z nadejściem wiosny - na 21 marca. Na spacery z aparatem w ręce macie Państwo jednak czas do 27 marca, kiedy to zamykamy listę propozycji i przechodzimy do Etapu II - wyboru nominacji. Ze wszystkich nadesłanych propozycji specjalny zespół wybierze te, spośród których - w drodze powszechnego głosowania - wybierzemy tegorocznego zwycięzcę.

Na uwagi, pomysły i propozycje czekamy także na naszym forum LINK

Równolegle z akcją Pandemia estetyki chcielibyśmy wspomóc Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, na którego barkach leży dbałość o zabytki imiennie wpisane do rejestru. Dlatego jeżeli poszukując ładnych szyldów natkniecie się Państwo na te "mniej piękne" umieszczone na obiektach zabytkowych rejestrowych - prosimy o ich obfotografowanie i przesłanie na w/w adres mailowy. Postaramy się stworzyć katalog takich miejsc i przekazać go do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

A tutaj WYKAZ ZABYTKÓW REJESTROWYCH NA TERENIE LUBLINA

Zatem, do dzieła!

Także w tym roku naszą akcję popiera i wspiera Miejski Konserwator Zabytków.Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.