Forum Rozwoju Lublina - Galeria GALA Dom i Wnętrze

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

62bc2b0a1f56154d.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Galeria GALA Dom i Wnętrze Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Konrad Koperwas   
01.03.2011.


GalaGaleria GALA „Dom i Wnętrze” to nowoczesne centrum handlowe, którego asortyment stanowią artykuły wystroju i wyposażenia wnętrz.
 
 
 
 
 
 

INWESTOR:

Grupa Kapitałowa GALA S.A.
ul. Fabryczna 2
20-301 Lublin
tel. (81) 0-81 445 05 00
email:

 

TERMIN ROZPOCZĘCIA INWESTYCJI: 2006 r.

TERMIN ZAKOŃCZENIA INWESTYCJI: 2008 r.

LOKALIZACJA: ul. Fabryczna 2 (na rogu ul. Fabrycznej i al. Unii Lubelskiej) - MAPA DOJAZDU (GALA Dom i Wnętrze)

 

KRÓTKI OPIS:

Budynek o powierzchni ponad 37 tys. mkw. (w tym 13,5 tys. mkw. powierzchni handlowo-ekspozycyjnej). Układ stoisk i ekspozycji został zaplanowany w takiej kolejności, w jakiej odbywają się prace przy budowie i urządzaniu domu czy mieszkania. W budynku znajduje się w pełni klimatyzowana sala konferencyjna o powierzchni 124 m2 wyposażona w bezprzewodowy internet, najnowocześniejszy sprzęt audio-wizualny. Pojemność sali do 120 osób.  Pod budynkiem - na dwóch poziomach - znajduje się podziemny parking na 350 aut. W parkingu został ponadto zlokalizowany tor kartingowy oraz myjnia bezdotykowa.

INNE INFORMACJE:

Galeria GALA „Dom i Wnętrze” jest unikatowym tego typu projektem w skali kraju. Z jednej strony inwestorzy i architekci chcieli uszanować historię miejsca, w którym sto lat temu znajdowała się największa na tamte czasy fabryka maszyn rolniczych. Z drugiej – ta część miasta poddawana jest ciągłym procesom modernizacyjnym. Poszukiwanie kompromisu pomiędzy nawiązaniem do starej architektury a nowoczesną stylistyką skłoniło architektów do zastosowania cegły klinkierowej jako materiału dominującego w elewacji całego obiektu. Charakterystyczna jest też szklana fasada na szklanych żebrach.

PLANY ROZBUDOWY:

Spółka rozpoczęła już formalne przygotowania do inwestycji. Po jej zakończeniu galeria z artykułami wyposażenia wnętrz może zamienić się w klasyczne centrum handlowe. Urząd miasta rozpoczął postępowanie, po którym powinien wydać inwestorowi tzw. decyzję środowiskową. Z dokumentów złożonych w magistracie wynika, że nowa część gali zajmie teren między istniejącym budynkiem, rzeką Czerniejówką i ul. Fabryczną. Nowy gmach będzie miał pięć kondygnacji, w tym jedną przeznaczoną na podziemny parking. Dzięki rozbudowie cały obiekt urośnie do 120 tys. mkw


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.