Forum Rozwoju Lublina - Krwawe żniwa pod Kancelarią Premiera

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

2ptqtls.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Krwawe żniwa pod Kancelarią Premiera Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Karolina Kuśmider   
18.01.2011.


 „Dość ofiar na DK17”, „Lubelszczyzna, czy to Polska jeszcze?”, „Nie róbmy polityki, budujmy S-17”, „Grabarczyk ministrem głupich kroków” – takie treści na transparentach protestujących lublinian można było dziś przeczytać w ogłuszającym huku syren i wuwuzeli pod Kancelarią Premiera na Al. Ujazdowskich w Warszawie.

Członkowie FRL wzięli udział w proteście w obronie planu budowy drogi krajowej nr 17, współorganizowanym przez Związek Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny „Lewiatan”, NSZZ Solidarność i animatorów kultury zgrupowanych wokół Homo Faber.

Obecność ponad 200 protestantów miała dać wyraźny sygnał, że Lubelszczyzna nie godzi się na dalszą degradację. Od wiceministra infrastruktury Radosława Stępnia usłyszeliśmy jedynie zapewnienie, że w ciągu dwóch tygodni podniesione zostaną starania, by S-17 trafiła do załącznika nr 1, czyli pewnych inwestycji realizowanych przed 2013 r. Ministrowie infrastruktury i rozwoju regionalnego przygotowali też dokument, wprowadzający budowę S-17 na odcinku Kurów - Lublin wraz z obwodnicą Lublina na listę podstawowych inwestycji drogowych. Nieoficjalnie wiadomo też, że na temat budowy trasy S17, S7 i S3 premier Donald Tusk rozmawiał dziś z minister rozwoju Elżbietą Bieńkowską i szefem resortu infrastruktury Cezarym Grabarczykiem. Co wyniknie z tych rozmów i dzisiejszego protestu? Będziemy informować na bieżąco.

Protest w godzinach 12 – 14 przebiegał bardzo pokojowo, niepotrzebna okazała się tak spora obstawa policji i metalowe barierki przed Kancelarią. Krótką chwilę trwała blokada przejazdu Al. Ujazdowskimi, a przejeżdżający kierowcy pozdrawiali protestantów trąbieniem.

Misterny plan i charakteryzację FRL mające zwrócić uwagę na wielką śmiertelność na DK17 zepsuła warszawska policja, zakazując nam wstępu z zabezpieczonymi kosami. Mimo to furorę wzbudziły worki na zwłoki z podpisem „Ofiary Dróg Krajowych 12 i 17” i towarzysząca im posępna śmierć.

Ponownie serdeczne podziękowania dla Pani Barbary Ławnik z Pracowni Artystycznej "Traf" przy ul. Złotej 6 za użyczenie strojów na happening.

 

Media ogólnopolskie:

TVP Info: Lublinianie w obronie drogi ekspresowej + Relacja wideo

RMF 24: Mieszkańcy Lublina pikietowali w Warszawie w sprawie drogi

Gazeta.pl: Grabarczyk to minister głupich kroków

Ipla.tv: Walka o dobre drogi

TVN24: Bronili ekspresówki przed Kancelarią Premiera

TVN Warszawa: Lublinianie już jadą , Lublinianie protestowali w stolicy , Kolejne miasta zapowiadają protesty w obronie dróg (relacja wideo)

 

Media lokalne:

Dziennik Wschodni: Związkowcy w Warszawie z pikietą w obronie S17 + Galeria zdjęć + Film YT

DW: "Droga S17 będzie na liście pewnych inwestycji"

Gazeta w Lublinie: Kosy jako symbol śmierci na drodze. Pikieta w Warszawie

Kurier Lubelski: Demonstracja w Warszawie w obronie S17

KL: Decyzja w sprawie S17 dopiero za 2 tygodnie

MM Lublin: Lublinianie w Warszawie na pikiecie w obronie S 17 i obwodnicy Lublina

Radio Lublin: Ponad 20 tysięcy podpisów w obronie S17. Po pikiecie


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.