Forum Rozwoju Lublina - Krwawe żniwa na DK12/17?

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

979.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Krwawe żniwa na DK12/17? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
08.01.2011.


           W sobote, 8 stycznia 2011 roku Forum Rozwoju Lublina wspólnie z użytkownikami Forum Polskich Wieżowców zorganizowało happening zwracając uwagę mieszkanców Lublina na problem zagrożonej budowy obwodnicy Lublina oraz trasy S12/17. Na al.Tysiąclecia pojawiły się dwie mroczne postacie z kosami oraz transparent: "Brak obwodnicy i S17. Będą dobre żniwa!". Obecnie trasa z Lublina do Warszawy jest najniebezpieczniejszą drogą w Polsce.

 

           Happening przypominał mieszkańcom Lublina o trwającej walce w obronie obwodnicy miasta. Wielu wciąż nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia tej inwestycji, która w dużym stopniu ułatwiłaby poruszanie się po Lublinie, otworzyła stolicę regionu na Warszawę oraz w niebagatelny sposób wpłynęłaby na bezpieczeństwo.

          Równolegle zbierane były także podpisy pod petycją przygotowaną przez redakcję Kuriera Lubelskiego do Prezesa Rady Ministrów, Pana Donalda Tuska. W niecałe dwie godziny udało się zebrać prawie 500 głosów poparcia.

         

          Happening był preludium przed, planowaną na 18 stycznia, dużą manifestacją pod Kancelarią Premiera w Warszawie.

 

 

MEDIA O WYDARZENIU

DZIENNIK WSCHODNI (link)

"Brak obwodnicy i S17, będą dobre żniwa". Transparent z takim napisem oraz ludzi w kapturach z kosami mogli zobaczyć kierowcy na al. Tysiąclecia. Lublinianie podpisywali się pod petycją o budowę obwodnicy. Chętnych nie brakowało."

KURIER LUBELSKI (link)

"W czarnych kapturach, z kosami i transparentem "Brak obwodnicy i S-17. Będą dobre żniwa" pojawili się w sobotę na al.Tysiąclecia zwolennicy budowy obwodnicy Lublina i trasy ekspresowej S-17. W ten sposób chcieli pokazać, jak ważne są te inwestycje."
 
 
"Do naszej akcji przyłączyły się inne media - m.in. Radio Freee, którego didżeje od jutra do środy będą grali na deptaku. Są z nami także [...] Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina. Przedstawiciele tej ostatniej organizacji w sobotę zorganizowali happening na al. Tysiąclecia. Kiedy kierowcy mieli czerwone światło, młodzi ludzie chodzili po przejściu dla pieszych przebrani za śmierć z kosą, niosąc transparent: “Brak obwodnicy i S17, będą dobre żniwa".

- Chcieliśmy przypomnieć, że jednym z argumentów za budową ekspresówki jest fakt, że "siedemnastka" należy dziś do najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce - tłumaczy Jacek Werner ze Stowarzyszenia.

W czasie dwugodzinnej akcji Stowarzyszenie FRL zebrało blisko 500 podpisów mieszkańców miasta pod kurierową petycją do premiera. W sumie mamy więc już około 800 podpisów - łącznie z ponad 300, które trafiły do nas do piątku."

RADIO LUBLIN (link)

"Prawie 500 osób podpisało się pod petycją w obronie obwodnicy Lublina, podczas happeningu, jaki odbył się przy alei Tysiąclecia. Spotkanie zorganizowało Forum Rozwoju Lublina. Młodzi ludzie przebrani za śmierć - w czarnych kapturach, z kosami i transparentami "Brak obwodnicy i S17, będą dobre żniwa" - zachęcali do włączenia się do akcji"
 
 
"Brak obwodnicy i S17. Będą Dobre Żniwa. Taki transparent w rękach młodych ludzi przebranych za śmierć ma przypominać, że budowa ekspresówki jest konieczna."
 
 
"W sobotnie południe młodzi ludzie, którym przewodziło Forum Rozwoju Lublina zorganizowali nietypowy protest w obronie budowy trasy S17. Przy al. Tysiąclecia urządzili happening. W pochodzie jego uczestników była m.in. śmierć z kosą. Z wielkim transparentem przechodzili na światłach koło dworca PKS. Nie utrudniali ruchu, bo na pasy wchodzili, kiedy kierowcy czekali na zielone światło."
 
PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy serdecznie Pani Barbarze Ławnik z Pracowni Artystycznej "Traf" przy ul. Złotej 6 za użyczenie strojów na happening.Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.