Forum Rozwoju Lublina - Uwagi do Programu Budowy Dróg Krajowych 2011-2015

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

0136-sgrafitto-1967.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Uwagi do Programu Budowy Dróg Krajowych 2011-2015 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
27.12.2010.


        

          Przedstawiamy Państwu treść listu adresowanego do Pana Cezarego Grabarczyka - Ministra Infrastruktury wraz z załączonymi do niego uwagami FRL do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 - 2015 w związku z ogłoszonymi w tej sprawie konsultacjami społecznymi. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z w/w dokumentem.

 

 

UWAGI FRL DO TREŚCI PBDK 2011 - 2015

 

O naszej inicjatywie w mediach:

GAZETA WYBORCZA LUBLIN (link)

Forum Rozwoju Lublina razem ze Stowarzyszeniem Integracji Stołecznej Komunikacji przekazało wczoraj do ministerstwa swoje uwagi dotyczące rządowego planu oszczędności. Część z nich dotyczy budowy S 17.

"Droga krajowa nr 17 posiada bardzo wysokie natężenia ruchu, tym wyższe, im bliżej Lublina. W istocie prognozy ruchu przewyższają dane dla niejednego odcinka autostrady w Polsce. Jednocześnie droga krajowa nr 17 w obecnym kształcie jest najniebezpieczniejszą drogą krajową w Polsce. Obecnie w Lublinie realizowana jest rozbudowa ul. Mełgiewskiej stanowiącej dojazd do obwodnicy w ciągu drogi S17 (węzeł "Mełgiew") i jednocześnie do budowanego Portu Lotniczego Lublin w Świdniku (planowane otwarcie w 2012 r.). " - czytamy w złożonym dokumencie."

KURIER LUBELSKI (link)

"2,5 tys. podpisów pod petycją popierającą budowę trasy S-17 od Lublina do Kurowa zebranych przez Forum Rozwoju Lublina dostał w poniedziałek minister infrastruktury.- Odkładanie w czasie realizacji tego odcinka przyczyni się do dalszej marginalizacji regionu i ograniczy w dużym zakresie szanse rozwojowe Lublina i całego regionu - podkreślają inicjatorzy akcji obrony inwestycji.
 
[..]
 
W poniedziałek uwagi do programu, a także petycja podpisana przez 2,5 tys. lublinian popierających budowę "siedemnastki" trafiły do rąk ministra infrastruktury. Pisma przygotowało Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina wspólnie ze Stowarzyszeniem Integracji Stołecznej Komunikacji (SISKOM). - Chcieliśmy wyrazić swoje niezadowolenie odnośnie cięć kosztów na kluczowych dla Lubelszczyzny odcinkach - podkreśla Jacek Werner z FRL.
 
- Mamy podobne do lublinian cele, dlatego działamy razem. My też walczymy o drogi - tyle że wylotowe z Warszawy - dodaje Jan Jakiel, prezes SISKOM."
 

GAZETA.PL WIADOMOŚCI (link)

"[...]
 
"Nie izoluj Lubelszczyzny od Europy" - jaskrawożółte billboardy tej treści zawisły w Warszawie. To akcja Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny , która tydzień temu wystosowała też do premiera Donalda Tuska i ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka list otwarty w sprawie S 17. Chodzi o obwodnicę Lublina i trasę ekspresową Sielce-Lublin. Lubelscy przedsiębiorcy wykupili też stronicowe ogłoszenia ze swoim apelem, w największych polskich dziennikach.

Wcześniej Forum Rozwoju Lublina razem ze Stowarzyszeniem Integracji Stołecznej Komunikacji złożyły w ministerstwie uwagi dotyczące zawieszenia inwestycji. "Droga krajowa nr 17 w obecnym kształcie jest najniebezpieczniejszą drogą krajową w Polsce. Obecnie w Lublinie realizowana jest rozbudowa ul. Mełgiewskiej stanowiącej dojazd do obwodnicy w ciągu drogi S17 (węzeł "Mełgiew") i jednocześnie do budowanego Portu Lotniczego Lublin w Świdniku (planowane otwarcie w 2012 r.)" - czytamy w złożonym dokumencie.
 
[...]"

 

 


Komentarze (3)add comment

jukiolp said:

0
...
2,5 tys. podpisów pod petycją popierającą budowę trasy S-17 od Lublina do Kurowa zebranych przez Forum Rozwoju Lublina dostał w poniedziałek minister infrastruktury.- Odkładanie w czasie realizacji colofac odcinka przyczyni się do dalszej marginalizacji regionu i ograniczy w dużym zakresie szanse rozwojowe Lublina i całego regionu - podkreślają inicjatorzy akcji obrony inwestycji.
 
październik 18, 2012
Votes: +0

dizzign said:

luty 13, 2011
Votes: +0

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.