Forum Rozwoju Lublina - Nowa transportowa twarz Lublina? - nasze propozycje

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

38450771kx0.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Nowa transportowa twarz Lublina? - nasze propozycje Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
22.12.2010.


           Mijają właśnie 3 miesiące od Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w organizację którego bardzo aktywnie włączyło się w tym roku Forum Rozwoju Lublina. Celem tego wydarzenia było przede wszystkim uświadomienie mieszkańcom istniejących problemów komunikacyjnych w mieście oraz promocja idei zrównoważonego transportu, który - naszym zdaniem - jest rozwiązaniem dręczących Lublin problemów w komunikacji. Nadszedł najwyższy czas na przedstawienie konkretów - prezentujemy nasze propozycje dot. bus-pasów i innych form wdrażania zrównoważonego transportu w naszym mieście!

          Podczas jednej z debat ETZT pojawiła się propozycja utworzenia zespołu zadaniowego skłającego się z zainteresowanych komunikacją instytucji (m.in. Wydział Dróg i Mostów UM, Zarząd Trasportu Miejskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Wydział Ochrony Środowiska UM, FRL i inne NGO'sy), którego głównym zadaniem byłoby wdrażanie nowoczesnych rozwiązań usprawniających transport w mieście, w tym m.in. bus-pasów. W listopadzie odbyły się wybory samorządowe, więc uważamy, iż czas najwyższy rozpocząć konkretne działania w tym kierunku.

          Chcielibyśmy, aby powołany zespół podjął wyzwanie stworzenia dla Lublina całościowej strategii obejmującej m.in. określenie polityki miasta w zakresie transportu (celów i założeń) indywidualnego a także zbiorowego oraz wyznaczenie narzędzi do jej realizacji (np. systemy parkingów Park&Ride oraz parkingów buforowych, utworzenie strefy płatnego parkowania, rozwiązania dla rowerzystów i pieszych).

          Jako wstęp do dyskusji nad strategią transportową Miasta Lublin i impuls do powołania w/w zespołu zadaniowego prezentujemy przygotowaną przez Forum Rozwoju Lublina koncepcję na kilka bus-pasów w naszym mieście.

 BUS-PASY W LUBLINIE - POMYSŁY FORUM ROZWOJU LUBLINA

          Czekamy na wszelkie merytoryczne uwagi i propozycje w komentarzach pod artykułem, na naszym forum (LINK) lub mailowo: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

MEDIA O PROPOZYCJACH

GAZETA WYBORCZA LUBLIN (link)

"Można je zrobić i to za nieduże pieniądze - uważa stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina, które ze swoimi pomysłami wybiera się do ratusza. Jeśli urzędnicy skorzystają z ich podpowiedzi, szybciej będziemy poruszać się takimi autobusami, jak "10" czy "13.

[...]

Opracowanie stowarzyszenia służy jeszcze jednej rzeczy. FRL chce, by ratusz buspasy uwzględniał przy przygotowywaniu projektów przebudowy ulic. Zamknięta dla ruchu ul. 1 Maja z powodzeniem mogłaby zostać otwarta dla komunikacji publicznej, ale to powinno zostać uwzględnione już teraz, przy planowanej przebudowie ronda "na klinie"."

INTERNETOWA TELEWIZJA LUBLIN 

"Forum Rozwoju Lublina chce przeforsować projekt wprowadzenia w Lublinie tzw. bus pasów. Zdaniem pomysłodawców może to odkorkować najbardziej obciążone arterie miasta. Takie działanie musi być poparte jednak innymi działaniami, choćby wybudowaniem parkingów na obrzeżach miasta. Rozmowa z Jackiem Wernerem i Leszkiem Lubiarzem z Forum Rozwoju Lublina."
 
 
"Władze Lublina mają pomysł na usprawnienie komunikacji miejskiej. Chcą stworzyć w mieście sieć bus pasów. To odcinki jezdni, po których mogą się poruszać tylko autobusy lub trolejbusy. Jeden ma zostać umiejscowiony na newralgicznym skrzyżowaniu ulic: Głęboka, Sowińskiego i Filaretów."Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.