Forum Rozwoju Lublina - Nasz wykład na Politechnice Lubelskiej

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

85ve8.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Nasz wykład na Politechnice Lubelskiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
19.10.2010.


          W ostatni poniedziałek, 18 października, Forum Rozwoju Lublina, na zaproszenie Huberta Trammera, wystąpiło w gościnnych murach Politechniki Lubelskiej prezentując, sporej grupie studentów Wydziału Budownictwa i Architektury oraz innym obecnym, swoją dotychczasową działalność.

 

           Trwający prawie 2h wykład zawierał w sobie wiele informacji na temat akcji i działań podejmowanych przez Stowarzyszenie.  Obecni dowiedzieli się nieco o problemie LIDLa, którego - dość uboga - bryła miała się pojawić przy ul. I Armii Wojska Polskiego czy obawach FRL związanych z przebudową ACK "Chatka Żaka". Przypomnieliśmy także o termodewastacji lubelskiej architektury i liście otwartym do Prezydenta Lublina. Ważnym punktem prezentacji była kwestia reklamy w przestrzeni miasta i inicjatywy FRL z tym związane, takie jak wybory najładniejszego szyldu. Niektórzy, z obecnych na sali, studentów architektury mogli przypomnieć sobie przebieg konsulatacji społecznych dotyczących Podzamcza, podczas których wspierali przy makiecie członków FRL. Nie mogło zabraknąć informacji o działaniach Grupy Komunikacyjnej (spotkanie z ZTM, buspasy etc.) oraz happeningach i debatach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

          Cały wykład okraszony był przemyśleniami i opiniami członków FRL na temat wszystkich inicjatyw. Zawierał także nieco wskazówek na temat współpracy z urzędniakami czy mediami.

          Mamy nadzieję, że pokaźne grono osób obecnych na wykładzie skorzystało na spotkaniu. Liczymy, iż udało się nam zrodzić w niektórych chęć do działania lub chociaż przekazać kilka wiadomości na temat problemów miasta oraz inicjatyw w nim podejmowanych.

          Wykład Stowarzyszenia był pierwszem z serii gościnnych wykładów na Politechnice Lubelskiej. W kolejnych tygodniach będzie można posłuchać m.in. architektów Macieja Jojko oraz Bartłomieja Nawrockiego (26 października, godz. 20).

 

DS


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.