Forum Rozwoju Lublina - Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

56316632hq2.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
14.09.2010.


Logo Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

 

Już w ten czwartek rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, w który włączyły się aktywnie organizacje pozarządowe - Porozumienie Rowerowe i Forum Rozwoju Lublina. Zapraszamy do zapoznania się z ideą akcji a także z programem imprez. Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia i zachęcamy do aktywnego udziału!


 

 

O CO CHODZI?

Kampania Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach.

W wielu aglomeracjach miejskich ludzie narzekają na niską jakość życia, m.in. na zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu, wypadki, zajmowanie coraz większej przestrzeni przez samochody.

Dlatego też ogólnym celem kampanii jest kształtowanie proekologicznych wzorców zachowań oraz popularyzacja transportu miejskiego przyjaznego środowisku. Ponadto kampania ta przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza oraz hałasu, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

Kampania skupia się głównie na trzech zadaniach:

-         zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa;

-         zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia;

-         pokazaniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom.

Europejski Dzień bez Samochodu oraz Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest okazją dla władz wszystkich uczestniczących miast do pokazania swojej troski o sprawy jakości życia. Daje on również możliwość zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz wspólnego dobra jakim jest miejsce, w którym żyją na co dzień. Powinien być wykorzystany do promowania KULTURY PRZESTRZENI, która w polskich miastach dopiero się rodzi, a przecież jest to ta dziedzina kultury, która dotyka nas każdego dnia na ulicy a nie tylko po wejściu do kina, teatru czy muzeum.

 PROGRAMKomentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.