Forum Rozwoju Lublina - Podzamcze w rękach planistów

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

1969aa.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Podzamcze w rękach planistów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
24.07.2010.


Dobiegły końca konsultacje społeczne dotyczące Podzamcza. Wniosek, będący efektem pracy Bramy Grodzkiej - Teatru NN, Forum Rozwoju Lublina,  studentów architektury Politechniki Lubelskiej oraz wszystkich osób, które wzięły aktywy udział w konsultacjach, został przekazany Prezydentowi A.Wasilewskiemu przez inicjatorkę akcji p. Ewę Kiptę z Wydz. Kultury UM.

 

          Wniosek powstał na bazie propozycji przedstawianych przez mieszkańców Lublina przez dwa majowe tygodnie (17 – 28 maja 2010 r.). Każdy lublinianin miał okazję opisać i zaprezentować, na makiecie znajdującej się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej, swoje pomysły na ten ważny kawałek miasta. Dodatkowo, równolegle, odbywały się specjalne konsylia, podczas których zderzały się propozycje grup bezpośrednio zainteresowanych Podzamczem (handlowców, związkowców PKS, mieszkańców itd.) z opiniami ekspertów (urzędników, historyków sztuki, architektów i urbanistów).

 

          Zawarte we wniosku sugestie są niejako próbą znalezienia „złotego środka”, mają za zadanie wskazać planistom miejskim kierunki, w których powinni zmierzać przygotowując miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Bardzo istotne wydają się szczególnie propozycje dot. rozwiązań funkcjonalnych dla tego obszaru, bo to one w dużej mierze zdeterminują w przyszłości obraz i charakter tego miejsca.

 

          Miejmy nadzieję, że konsultacje stanął się doskonałym punktem wyjścia i pozwolą przygotować dobry MPZP, którego uchwalenie zapoczątkuje pozytywne zmiany.

SPOŁECZNY WNIOSEK DO MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENEGO PODZAMCZA (przeczytaj!)

          Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w całe przedsięwzięcie. Szczególnie studentkom i studentom architektury PL, którzy aktywnie wspierali członków FRL przy makiecie, jak też wszystkim mieszkańcom, których spotkaliśmy w LOIT i z którymi mogliśmy odbyć wiele interesujących dyskusji na temat przyszłości Podzamcza jak i całego Lublina.

Przebieg i efekty konsultacji do obejrzenia na: ulublin.eu

                                                                                                                                  DS


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.