Forum Rozwoju Lublina - Ogrody Sztuki

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

303i9mp.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Ogrody Sztuki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Magdalena Kowalska   
18.05.2010.


Projekt „Ogrody Sztuk” ma służyć przybliżeniu mieszkańcom Lublina historii i klimatu Ogrodowej, niegdyś najładniejszej ulicy Śródmieścia, na której w okresie dwudziestolecia międzywojennego mieściły się  piękne wille i olbrzymie ogrody. Obecnie jest to miejsce zapomniane, nieco zaniedbane, ale nadal urocze. Projekt ma służyć również stworzeniu przestrzeni, w której uzdolnieni uczniowie naszej szkoły zaprezentują swoje osiągnięcia artystyczne z dziedziny teatru, poezji, muzyki, fotografii, etc. Projekt zostanie zrealizowany 28 maja 2010 roku w czasie festiwalu „Miasto Poezji”, wtedy to odtworzymy dawny klimat ulicy i zaprezentujemy potencjał, który  drzemie w uczniach II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego.

            Projekt jest wspólnym dziełem uczniów i nauczycieli „Zamoya” oraz mieszkańców Ogrodowej, nadal jednak zapraszamy dowspółpracy wszystkich Sympatyków Ogrodowej  i absolwentów naszej szkoły. Próba odtworzenia przedwojennego klimatu ulicy otwiera przestrzeń dla wszystkich, którzy z racji swoich pasji, przez swoją obecność, zgromadzone pamiątki i fotografie przybędą na Ogrodową w celu przybliżenia jej międzywojennego klimatu.

Dlatego zapraszamy posiadaczy starych samochodów, rowerów, strojów, rekwizytów z epoki, etc. do udziału w „Ogrodach Sztuk”

Ogrody Sztuk otworzymy 28 maja 2010 roku o godzinie 17.00 przy skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej z ulica I Armii Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy!

Kontakt z koordynatorem projektu: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 


FRL jest patronem medialnym akcji.

Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.