Forum Rozwoju Lublina - IREX zatwierdzony

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

1940kp.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
IREX zatwierdzony Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Jacek Werner   
28.04.2010.


      MANY firmy IREX (Fot. Jacek Werner)
 
          W piątek 23 kwietnia 2010 roku odbył się odbiór pojazdów firmy IREX z Sosnowca, która od 1 maja w ramach umowy z ZTM Lublin zajmie się obsługą części brygad na lubelskich liniach autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zaprosił przedstawicieli FRL do uczestnictwa jako głos opiniodawczy.
 
 
 
         
 
          Wizytacja Zarządu Transportu Mijeskiego w Lublinie zaczęła się o godzinie 13:30, ze strony FRL obecny był członek grupy komunikacyjnej Jacek Werner (w towarzystwie nielicznej grupy miłośników komunikacji spoza stowarzyszenia FRL), a przedstawicielem firmy IREX był m.in. pan Jarosław Paszczyk. Na placu postojowym znajdowało się dziewięć pojazdów przewoźnika (trzy dojadą w późniejszym terminie) wszystkie firmy MAN.
 
 Fot. Jacek Werner  Fot. Jacek Werner  Fot. Jacek Werner
 
          Uczestnicy odbioru mogli obejrzeć dowolny pojazd z każdej strony zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz (jeden został uruchomiony i ustawiony na środku placu w celu polepszenia dostępności). Całość odbytych czynności skrupulatnie dokumentowano kilkoma aparatami fotograficznymi. Ze strony ZTM Lublin obecni byli m.in. kierownik Marek Czarnocki wraz ze współpracownikami i pani rzecznik Justyna Góźdź. Grupa przeprowadzająca oględziny była wyposażona również w tekst SIWZ i krok po kroku upewniała się co do zgodności pojazdów z tą specyfikacją. Przede wszystkim najwięcej uwagi poświęcono malowaniu (po ostatnich poprawkach sugerowanych wcześniej Zarządowi przez FRL nie dało się zauważyć żadnych znaczących niedociągnięć), informacji pasażerskiej, numerom taborowym, siedzeniom i oznaczeniom wewnątrz pojazdów. Ze strony ZTM pojawił się szereg drobnych zastrzeżeń, które przedstawiciel firmy IREX zobowiązał się poprawić do czasu wyjazdu pojazdów na linie (m.in. nieliczne naklejki w języku kraju pochodzenia wozów, czyli francusku).
 
Fot. Jacek Werner   Fot. Jacek Werner 
 
          Naszą ciekawość wzbudziła liczna grupa autobusów rezerwowych, pracownicy ZTM wyrazili tym faktem nawet pewne zaniepokojenie jednak przedstawiciele firmy zapewniali, że służy to wyłącznie płynności obsługi i mobilności, a to przecież z punktu widzenia pasażera najważniejsze). Informacja pasażerska zgodna jest z wymaganiami stawianymi przez ZTM (Oznaczenia wewnątrz pojazdu, tzw. "dechy" oraz odpowiednie wyświetlacze tylne, boczne oraz przednie), pojazdy są również wyposażone w kasowniki dwusystemowe z obsługą kart zbliżeniowych (jednak nie posiadają ekranu dotykowego jak przewidywał SIWZ, na chwilę obecną nie wiadomo czy będzie to poprawione). Kierowca zaprezentował również działanie "przyklęku", który ułatwia wsiadanie osobom starszym, rodzicom z dziecięcymi wózkami oraz osobom niepełnosprawnym (niestety rozkładana rampa nie była na wyposażeniu).
 
Fot. Jacek Werner   Fot. Jacek Werner
 
          Podsumowując autobusy nowego przewoźnika stanowią znaczącą poprawę jakości oferowanych usług dla lubelskiego pasażera, pomimo drobnych niedociągnięć da się zauważyć solidność i staranność firmy IREX, która w przyzwoity sposób zadbała o spełnienie wymogów ZTM oraz użytkowników komunikacji miejskiej. Wkrótce być może odbędzie się podobny odbiór pojazdów Autobusowego Koonsorcjum Lubelskiego i jeśli zaprezentują zbliżony poziom można mówić o pewnym sukcesie w tej materii, chociaż droga do pełni szczęścia jest jeszcze daleka i wiele od naszych działań jeszcze będzie zależeć.

Komentarze (1)add comment

maciejka said:

0
autobusy jak na wybiegu dla modelek ( jak chcecie zobaczyć jak jeżdzi sie w GOP zapraszam na wpkkatowice )
Uczestnicy odbioru mogli obejrzeć dowolny pojazd z każdej strony zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz (jeden został uruchomiony i ustawiony na środku placu w celu polepszenia dostępności). Całość odbytych czynności skrupulatnie dokumentowano kilkoma aparatami fotograficznymi. Ze strony ZTM Lublin obecni byli m.in. kierownik Marek Czarnocki wraz ze współpracownikami i pani rzecznik Justyna Góźdź. Grupa przeprowadzająca oględziny była wyposażona również w tekst SIWZ i krok po kroku upewniała się co do zgodności pojazdów z tą specyfikacją
cyt ...ze spcyfikacją sprawdzała czy usuniete są francuskie naklejki :-) w kzkgop nie do pomyślenia. nawet do nr bocznych sie doczepiają. U nas prezes kzkgop Urbańczyk ma służbowego opla i ma w dupie czym jeżdzą ludzie.
 
lipiec 24, 2011
Votes: +0

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.