Forum Rozwoju Lublina - Spotkanie z Prezydentem K. Żukiem

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

18974514fs5.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Spotkanie z Prezydentem K. Żukiem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
11.01.2010.


 

 W najbliższy czwartek, 14 stycznia dojdzie do drugiego już spotkania członków Forum Rozwoju Lublina z Panem Wiceprezydentem Lublina - Krzysztofem Żukiem. Głównym tematem rozmowy będą sprawy lubelskiej komunikacji.

 

 

Najbliższe spotkanie jest już drugą, w ostatnim czasie, okazją do przedstawienie władzom Lublina propozycji i pomysłów Forum Rozwoju Lublina w kwestiach dotyczących komunikacji. Poprzednim razem ( 3 grudnia 2009 r.) w spotkaniu oprócz Pana Prezydenta uczestniczyła także Pani Anna Kamińska - Smarzewska - zastępca dyrektora ZTM ds. eksploatacyjnych oraz radny M.Widomski, który pomógł nam spotkanie zorganizować.

Członkowie Grupy Komunikacyjnej FRL zwrócili wówczas uwagę na problemy, które dotyczą lubelskiej komunikacji zbiorowej m.in. zbyt małą liczbę autobusów przegubowych (w porównaniu z takimi miastami jak Białystok, Bydgoszcz czy Szczecin - Lublin wypada zdecydowanie najgorzej), brak rozwiązań sprzyjających popularyzacji "zbiorkomu" wśród mieszkańców miasta (FRL zaprezentował kilka wariantów wprowadzenia buspasów), nieprzemyślane rozdysponowanie taboru na poszczególnych liniach (powrót do systemu "N-ek" na rozkładach) czy katastrofalny stan i jakość wiat przystankowych. Część z proponowanych zmian i pomysłów spotkała się z zainteresowaniem zarówno ze strony Pana Prezydenta, jak i przedstawicielki ZTM.

 Najbliższe, czwartkowe, spotkanie ma być kontynuacją dyskusji na w/w tematy. Członkowie Stowarzyszenia postarają się uzyskać wiążące deklaracje dotyczące niektórych kwestii (przede wszystkim buspasów). W spotkaniu udział weźmie także nasz przedstawiciel z Porozumienia Rowerowego. Będzie to zatem doskonała okazja, aby omówić - zaproponowaną przez Pana Prezydenta - kwestię rozwiązań drogowych w naszym mieście. Liczymy na owocne spotkanie.


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.