Forum Rozwoju Lublina - Lublin Wielokulturowy - reportaż Euronews

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

93763050pg4.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Lublin Wielokulturowy - reportaż Euronews Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
04.12.2009.


 Lublin - wybrany przez Radę Europy do elitarnego grona 12 miast wielokulturowych - bierze udział w programie promującym współpracę na rzecz dialogu międzynarodowego oraz wspierania różnorodności etnicznej i kulturowej. O Lublinie Wielokulturowym opowiada reportaż przygotowany przez stację Euronews - dostępny na stronie internetowej stacji.

           Inicjatywa wskazania i wspierania miast o wielokulturowym dziedzictwie narodziła się w strukturach Rady Europy i Komisji Europejskiej. Instytuje te postanowiły stworzyć program umożliwiający tym wyjątkowym miejscom promocję, wzajemną pomoc w działaniach przypominających ich wielokulturowy charakter oraz wspólne kształtowanie polityki opartej na czerpaniu korzyści z różnorodności etnicznej, religijnej czy kulturowej. Tak narodził się program "Miast Wielokulturowych", którego uczestnikiem - nie przez przypadek - stał się Lublin - miasto czterech kultur, spotkania  Wschodu z Zachodem, kolebka idei zjednoczenia i symbol "złotego wieku tolerancji" Rzeczypospolitej

           Więcej o całej inicjatywie i działaniach podejmowanych w ramach programu można znależć na stronie Lublin:TUTAJ

           Uczestnictwo w w/w inicjatywie sprawiło, że stacja Euronews postanowiła przygotować reportaż przybliżający Europejczykom Lublin jako miasto wielokulturowe. W materiale możemy wysłuchać wypowiedzi imigrantów, którzy właśnie w Kozim Grodzie odnaleźli swoje miejsce na Ziemi  czy też poznać zdanie mieszkańców Lublina na temat wpływu tej kulturowo-etnicznej mieszanki na życie miasta.

           Reportaż można oglądać na Portalu Euronews: REPORTAŻ EURONEWS - Intercultural Cities: Lublin

Polecamy!

DS

 


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.