Forum Rozwoju Lublina - Kolejny rok za nami - relacja z Walnego Zgromadzenia

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

254115204.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Kolejny rok za nami - relacja z Walnego Zgromadzenia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
03.12.2009.


Forum Rozwoju Lublina

 

  W środę, 2 grudnia na Wydziale Politologii UMCS obyło się Walne Zgromadzenie Forum Rozwoju Lublina podsumowujące kolejny rok działalności stowarzyszenia, a także wprowadzające nieco nowinek w jego struktury.

         

           Walne Zgromadzenie Członków to najważniejszy organ w strukturach stowarzyszenia. Coroczne zebranie jest doskonałą okazją do podsumowań, zmian a także propozycji na dalszą działalność. Tak było i tym razem.

          Spotkanie rozpoczął Prezes Stowarzyszenie Janusza Dołęga, który przedstawił obecnym porządek obrad. Na początek wszyscy mogli przypomnieć sobie w skrócie zakres działań podejmowanych w tym roku przez FRL. Daniel Stelmasiewicz podczas rocznego podsumowania wymianiał takie inicjatywy jak m.in. listy otwarte do Pana Prezydenta Adama Wasilewskiego (ws. styropianu niszczącego modernistyczne budynki) czy Pani Poseł Gąsior-Marek (ws. banneru na kamienicy przy ul. 3 maja), panel dyskusyjny organizowany przez Piotra Sugiera w ramach Dni Fotografii ("Wpływ życia gospodarczego na estetykę miasta"), spotkania z Zastępcą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Panem Dariuszem Kopciowskim, Miejskim Konserwatorem Panem Maciejem Paschke czy przedstawicielką władz Lublina - Panią Wiceprezydent Elżbietą Kołodziej-Wnuk. Stowarzyszenie w znacznym stopniu zaangażowało się również w ogólnopolską działalność na rzecz przyjaznej przestrzeni publicznej w ramach Ruchu Społecznego "Wspólna Przestrzeń". Członkowie FRL obecni byli w Łodzi na pierwszym zjeździe WP aby kilka miesięcy później, wspólnie z Marcinem Skrzypkiem z Forum Kultury Przestrzeni (Teatr NN), zorganizować w Lublinie spotkanie dla ponad 60 osób z 11 miast Polski. Przedstawione działania zyskały aprobatę członków stowarzyszenia, dlatego też Zarząd otrzymał absolutorium za ostatni rok działalności.

         Mimo tego, iż Stowarzyszenie wciąż się rozwija i idzie (jak nam się wydaje) w dobrym kierunku, konieczne były zmiany w składzie Zarządu. Dotychczasowy Prezes, Janusz Dołęga zdecydował się ustąpić ze stanowiska i przekazać swą funkcję następcy. Nowo wybrany organ przedstwicielski FRL prezentuje się następująco:

Prezes - Krzysztof Niećko

Sekretarz - Piotr Sugier

Skarbnik - Katarzyna Grzegorczyk

Wiceprezes - Adam Cis

Wiceprezes - Daniel Stelmasiewicz.

        Zakres podejmowanych przez FRL działać sprawił, iż konieczne stało się przekształcenie struktur stowarzyszenia. Zaproponowana koncepcja - zakładająca między innymi stworzenie trzech grup roboczych (Inwestycyjnej, Komisji Boni Ordninis oraz Komunikacyjnej) oraz pięciu grup technicznych (Ekonomicznej, Prawnej, Informatycznej, Medialnej oraz Eksperckiej) - zyskała akceptację Walnego Zgromadzenia. Mamy nadzieję, że nowa forma pozwoli nam działać jeszcze efektywniej a także sprawi, iż w tym szerokim wachlarzu dziedzin odnajdą się również nowe osoby zainteresowane działalnością w Forum Rozwoju Lublina

          Na zaproszenie stowarzyszenia na spotkaniu pojawiło się także kilku kandydatów, którzy mieli okazję zapoznać się z tym, czym FRL się zajmuje, przedstawić swoją wizję działań w jego strukturach, a także porozmawiać z członkami stowarzyszenia na temat blasków i cieni społecznej działalności w Polsce. Część z nowoprzybyłych od razu zdecydowała się wstąpić w szeregi FRL i zadeklarowała pomoc przy najbliższych projektach.

          Liczymy, że kolejny rok działalności Forum Rozwoju Lublina będzie przynajmniej równie efektywny jak obecny i uda nam się - wspólnie z innymi organizacyjami społecznymi, władzami Lublina a także jego mieszkańcami i miłośnikami -  zmieniać nasze miasto na lepsze.

DS

P.S. Osoby zainteresowane działalnością w naszym stowarzyszeniu, które z różnych przyczyny nie mogły pojawić się na spotkaniu w ostatnią środę uspokojamy, że nic nie stoi na przeszkodzie aby skontaktować się i spotkać z członkami stowarzyszenia. Do Państwa dyspozycji pozostaje Rzecznik Prasowy FRL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , 509 97 55 92. Planujemy także comiesięczne organizowanie otwartych spotkań FRL, w których udział mógłby wziąć każdy zainteresowany. Będziemy informować o tym zarówno na naszej stronie internetowej, na forum skyscrapercity.com, jak i na portalu Facebook poprzez naszą grupę.


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.