Forum Rozwoju Lublina - Ukryte piękno - list otwarty

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

2vj7v68.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Ukryte piękno - list otwarty Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
05.11.2009.


    Kamienica przy ul. 3 majaPrzedstawiamy Państwu treść listu otwartego skierowanego do Pani Poseł M.Gąsior-Marek.  Forum Rozwoju Lublina zwraca w nim uwagę na problem reklam pokrywających elewacje cennych bydynków.

 

 

                                                                                                           Szanowna Pani

                                                                                                           Magdalena Gąsior – Marek

                                                                                                           Poseł na Sejm RP

 

Zwracamy się do Pani Poseł z pytaniem, licząc, że mimo licznych obowiązków, znajdzie Pani chwilę aby się nad nim zastanowić, przemyśleć i w miarę możliwości odpowiedzieć. Mamy jednocześnie nadzieję, że zadane pytanie będzie również sugestią, która spotka się z Pani aprobatą.

Jako Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina zajmujemy się szeregiem spraw związanych z pozytywnymi zmianami zachodzącymi w naszym mieście. Począwszy od wielkich inwestycji aż po sprawy drobne, wydawałoby się nieistotne, staramy się interweniować jeżeli dostrzegamy w tym interes nas wszystkich - mieszkańców Lublina. Uważamy, że w obecnych czasach rozwój miast to nie tylko działania podejmowane przez władze, ale także pomysły, propozycję i rozwiązania sugerowane i wspierane przez czynnik społeczny. Dlatego też czujemy się w obowiązku zwrócić Pani uwagę i zapytać o sprawę estetyki Lublina.

Czy uważa Pani Poseł, że każdemu mieszkańcowi miasta poza tak oczywistymi sprawami jak równe drogi, dostęp do szkół, parków i innych rozrywek, należy się estetyczna i przyjazna przestrzeń? Czy zdaniem Pani Poseł ład przestrzenny to jedynie dobrze zaprojektowane układy komunikacyjne czy może także dbałość o stronę wizualną miasta - czyste ulice, estetyczne elementy małej architektury, przyjazna kolorystyka budynków i brak nachalnych reklam?

Wierzymy, że jest Pani Poseł bliżej do owego szerszego rozumienia tego pojęcia. Oznaczałoby to, że podobnie jak nam, zależy Pani na tym, aby pewne elementy - bezsprzecznie zakłócające estetykę przestrzeni publicznej - na zawsze zniknęły z naszego miasta. Zgodziłaby się Pani Poseł także z tezą, że jednym z takich elementów są reklamy wielkoformatowe i innego rodzaju banery i plakaty - umieszczane w miejscach do tego nieprzystosowanych.

Wychodząc z takim założeniem możemy śmiało stwierdzić, że umieszczenie banera reklamowego na kamienicy przy ul. 3 Maja w Lublinie przez pracowników Pani Biura Poselskiego - uzna Pani Poseł za nie do końca trafne i rozsądne. Zauważy Pani Poseł, iż nie pasuje on do elewacji secesyjnej kamienicy tworzącej razem z sąsiednimi budynkami jedną z najpiękniejszych pierzei w Lublinie. Liczymy, że mając na uwadze estetykę swojego rodzinnego miasta, zadba Pani o jak najszybszą zmianę istniejącego stanu rzeczy. Będzie Pani Poseł przykładem dla pozostałych użytkowników lokali w tej okolicy, którzy zakłócają swoimi reklamami i szyldami estetykę tego wartościowego miejsca.

 

Z wyrazami szacunku,

Daniel Stelmasiewicz

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina

 


 

 Kamienica przy ul. 3 Maja w Lublinie

              Póki co Forum Rozwoju Lublina nie doczekało się odpowiedzi, ani żadnej reakcji ze strony Pani Poseł. Dowiedzieliśmy się jedynie, iż Pani Poseł zapoznała się z treścią listu i zastanawia się nad ustosunkowanie się do jego treści.

             Sprawą zainteresowało się już Radio Centrum deklarując monitorowanie dalszego biegu wydarzeń. Treść listu została także podana do wiadomości Wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO - Pana Janusza Palikota.          

             Listem tym Forum Rozwoju Lublina kontynuuje działania poruszające kwestię szeroko rozumianej estetyki przestrzeni publicznej. Problem ten - dzięki staraniom Stowarzyszenia "Miasto Moje A w Nim" (http://www.miastomojeawnim.pl/) - pojawił się szerzej w mediach i stał się przedmiotem debaty publicznej. Mamy nadzieję, że uda się wykorzystać ten moment i osiągnąć realne sukcesy. W dalszym ciągu pracujemy nad analizą istniejących obecnie regulacji prawnych w tym zakresie. Już w najbliższy wtorek członkowie Stowarzyszenia spotkają się z zastępcą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - Panem Dariuszem Kopciowskim - aby wspólnie przeanalizować problem i poszukać rozwiązań i dostępnych narzędzi.

 

DS


Komentarze (0)add comment

Napisz Komentarz

busy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.