Forum Rozwoju Lublina - FRL w mediach

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

1kosminek4.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None


GWL: Wjeżdżać, czy nie? Debata o ruchu na Starym Mieście Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.04.2012.


Czytaj całośćNie ma prostego rozwiązania - to główny wniosek z debaty o problemach komunikacyjnych Starego Miasta. Trudno pogodzić potrzeby mieszkańców, biznesu prowadzącego tu swoje interesy i zabytkowej przestrzeni, która sama w sobie jest wartością i atrakcją turystyczną wymagającą ochrony swoich walorów.[...] Podobną propozycję złożył Jacek Werner z Forum Rozwoju Lublina, który stwierdził, że zamiast szlabanu można by zainstalować sterowane elektronicznie słupki.

Czytaj całość
 
ITVL: Czy w Lublinie istnieje problem nielegalnych ogłoszeń? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.04.2012.


Czytaj całość  Jeśli uważacie, że z takim problemem trzeba walczyć - Forum Rozwoju Lublina zaprasza na happening "Tu zaczyna się mój dom! vol. 1: Pod latarnią... najczyściej". Start w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.00 pod I LO im. S. Staszica. Wszystko po to, aby przechodząc al. Racławickimi, ul. Lipową i Krakowskim Przedmieściem aż do ul. Królewskiej usunąć z przestrzeni naszego miasta nielegalne ogłoszenia zlokalizowane np. na latarniach, wiatach czy słupach trakcji trolejbusowej. Więcej ifnormacji na stronie Forum Rozwoju Lublina. (KKR)
Czytaj całość
 
KL: Happening w Lublinie: Zedrą ze słupów nielegalne ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.04.2012.


Czytaj całośćW sobotę zamiast odpoczywać, członkowie Stowarzyszenia Forum Rozwoju Lublina przejdą ulicami miasta. To nie będzie zwykły happening. Uczestnicy pochodu zedrą ze słupów trakcji, śmietników, wiat i latarni kilogramy nielegalnych ogłoszeń.
Czytaj całość
 
GW Lublin: Koniec chaosu z reklamami? Ratusz wierzy w konserwatora Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.02.2012.


Czytaj całośćDlaczego prezydent nie realizuje własnego zarządzenia? Dlaczego miasto samo szpeci swoje zabytki? Czy uda się ukrócić plakatowy chaos przed każdymi wyborami? - pyta Forum Rozwoju Lublina. Ratusz prosi o cierpliwość i wierzy w skuteczność nowego miejskiego konserwatora zabytków.
Czytaj całość
 
GW Lublin: Areszt za szpecenie śródmieścia? Możliwe, ale nie u nas Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
11.12.2011.


Czytaj całośćW Krakowie mają nadzieję, że znaleźli skuteczne remedium na zalewającą zabytkowe centrum reklamową szpetotę. Od środy całe krakowskie Stare Miasto stanowi Park Kulturowy. [...] Z reklamowym chaosem próbuje walczyć stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina, które od ponad dwóch tygodni posiada status społecznego opiekuna zabytków.
Czytaj całość
 
ITVL: Mamy Społecznego Opiekuna Zabytków! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
17.11.2011.


Czytaj całość         Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina jako pierwsza, działająca na terenie Lublina organizacja otrzymało tytuł Społecznego Opiekuna Zabytków. 16 listopada w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków odbyło się oficjalne przyznanie tytułu.

Czytaj całość
 
MM Lublin: Park(ing) Day w Lublinie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.09.2011.


Czytaj całośćW sobotnie popołudnie mieszkańcy Lublina mogli zobaczyć, jak mogłoby wyglądać centrum ich miasta bez samochodów. W tym celu wystarczyło odwiedzić Krakowskie Przedmieście między godziną dwunastą, a piętnastą. [...] Organizatorem Park(ing) Day w Lublinie byli Forum Rozwoju Lublina i Porozumienie Rowerowe.
Czytaj całość
 
GW Lublin: Miasto Inspiracji, ale nie dla obcokrajowców. Dlaczego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.07.2011.


Czytaj całośćDo 29 lipca swoje zgłoszenia do akcji Miasto Inspiracji mogą zgłaszać lubelskie lokale i hotele. Tymczasem Forum Rozwoju Lublina sprawdziło jaki standard prezentują miejsca, które miejski "znak jakości" mają. Jak się okazało nie jest najlepie.

Czytaj całość
 
GW Lublin: Z nim się na pewno nie zgubisz. Jest lepszy od GPS Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.07.2011.


Czytaj całośćPo Śródmieściu Warszawy można swobodnie poruszać się bez mapy, bo obowiązujący w stolicy Miejski System Informacji pokieruje przyjezdnego. Drogowskazy, tablice z nazwami ulic i numerami domów tworzą jedną całość i nie pozwolą się zgubić. W Lublinie budynki i ulice są oznakowane nieczytelnie. [...] Paweł Furman przygotował projekt lubelskiego Miejskiego Systemu Informacji. [...] Pomysł popiera stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina.

Czytaj całość
 
GW Lublin: Słowa dyrektora "skandaliczne". "Powinien przeprosić" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.07.2011.


Czytaj całośćPrezentujemy oświadczenie wydane przez Forum Rozwoju Lublina dotyczące wypowiedzi Krzysztofa Siczka, dyrektora projektu budowy Portu Lotniczego Lublin

W ostatnich dniach głośno było w mediach o wydarzeniach związanych z budową Portu Lotniczego Lublin w Świdniku . Wszystko za sprawą unieważnienia przetargu na budowę terminala. Jak się bowiem okazało przy tej okazji (bo nie z tego powodu) konieczne są cięcia w pierwotnym projekcie, który tak zachwycił nie tylko mieszkańców Lubelszczyzny, ale również wzbudzał podziw w całej Polsce. Cięcia wymusiła na spółce Komisja Europejska sugerując przerost inwestycji w stosunku do rzeczywistych potrzeb... 

Czytaj całość
 
GW Lublin: Misja 21. Młodzi ludzie są otwarci, starsi przeciwnie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.06.2011.


Czytaj całość Poproś o pomoc lub radę kogoś poniżej trzydziestki, a na ogół zostaniesz powitany uśmiechem - i łamanym ale pomocnym angielskim. Poproś kogoś starszego, a prawdopodobnie spotkasz się ze wzruszeniem ramion lub odpowiedzią w całości po polsku [...] Wczoraj rano (w piątek - red.) wspólnie z członkami stowarzyszenia Forum Rozwoju Lublina zrobiliśmy rundkę po województwie. To co zobaczyłem, było ekstremalnie pozytywne.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 46
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.