Forum Rozwoju Lublina - Grupa Komunikacyjna

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

1915a.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Grupa Komunikacyjna
          Grupa powstała w toku działalności Stowarzyszenia i jest jedną z trzech podstawowych działających w ramach FRL. Zajmuje się problemami w dziedzinie zarówno transportu zbiorowego jak i rowerowego oraz indywidualnego, dlatego stara się aktywnie działać w celu ich zrównoważonego rozwoju w Lublinie.

           Cele Grupy to w szczególności: poprawa jakości usług oferowanych przez transport zbiorowy, uprzywilejowanie i promocja komunikacji zbiorowej, budowa dróg dla rowerów w odpowiednich standardach oraz przemyślane przebudowy dróg oraz remonty.


Parkowanie w Lublinie: Znajdź z nami miejsca dla aut ?!! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
07.07.2010.


Czytaj całość
 
Od niedawna Kurier Lubelski prowadzi akcję pod hasłem "Parkowanie w Lublinie: Znajdź z nami miejsca dla aut". Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt że odbędzie się to kosztem ludzi (pieszych), którzy znów są traktowani jak gatunek piątej kategorii (razem z niepełnosprawnymi i rowerzystami) w porównaniu do boga-samochodu.

Czytaj całość
 
IREX zatwierdzony Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.04.2010.


      Czytaj całość
 
          W piątek 23 kwietnia 2010 roku odbył się odbiór pojazdów firmy IREX z Sosnowca, która od 1 maja w ramach umowy z ZTM Lublin zajmie się obsługą części brygad na lubelskich liniach autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zaprosił przedstawicieli FRL do uczestnictwa jako głos opiniodawczy.
Czytaj całość
 
Spotkanie z Zarządem Transportu Miejskiego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.02.2010.


Czytaj całość

 

Forum Rozwoju Lublina spotkało się z władzami ZTM w celu przedstawienia swoich pomysłów i koncepcji na usprawnienie komunikacji miejskiej w Lublinie a także przedyskutowania kilku najważniejszych, w tej materii, kwestii.

Czytaj całość
 
Głęboka [Sowińskiego-Muzyczna] Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.08.2008.


Ulica Głęboka, odcinek Sowińskiego-Muzyczna
klasa ulicy Z (zbiorcza)
Miasto przygotowuje projekt budowlany i wykonawczy rozbudowy ulicy Głębokiej na odcinku od ulicy Sowińskiego do ulicy Muzycznej
W ramach rozbudowy planowane jest poszerzenie istniejącej ulicy do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu oraz budowa ronda u zbiegu ulicy Sowińskiego i Głębokiej będącego w przyszłości fragmentem Węzła Sowińskiego na połączeniu Filaretów / Sowińskiego / Głęboka / Tunel pod Racławickimi
Czytaj całość
 
Sciezki nieRowerowe cz II Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.06.2008.


Sciezki coraz bardziej nie rowerowe. Kolejny artukuł na temat sciezek rowerowych bedzie dotyczył w dalszym ciągu ich jakości. Na mapie Lublina powstaje coraz więcej tras rowerowych. Plany kolejnych tras sa rownie ciekawe. Co z tego skoro urzędnicy broniac sie przed zarzutami srodowisk rowerowych udziela odpowiedzi cyt. "Sciezki projektuje Projektant" nie biorąc odpowiedzialności na swoje barki.
W konsekwencji nie zyskują na tym najbardziej zainteresowani rowerzysci, a inni ktorych  tak naprawde to nie dotyczy
Moje pytanie. Jakie lobby reprezntuje Projektant? bo napewno nie rowerowe, co najwyżej producentów kostki brukowej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 24 z 24
Copyright 2019 Forum Rozwoju Lublina.