Forum Rozwoju Lublina - Komisja Boni Ordinis

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

1915a.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Komisja Boni Ordinis

         Grupa zajmująca się m.in. ochroną zabytków i dziedzictwa kulturowego, estetyką i atrakcyjnością przestrzeni publicznych a także promocją miasta. Nazwę swą zaczerpnęła od istniejącej w XVIII w. lokalnej lubelskiej Komisji mające na celu poprawę warunków życia mieszkańców a także rewitalizację przestrzeni i budynków miejskich. W czasie swojej działalności znacząco wpłynęła na szereg pozytywnych zmian w Lublinie. Chcielibyśmy w podobny sposób wspierać rozwój Lublina w w/w dziedzinach.Konsultacje społeczne w sprawie Podzamcza - zapraszamy! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.05.2010.


Czytaj całośćDnia 13 maja b.r. odbyła się konferencja prasowa przybliżająca założenia konsultacji społecznych w sprawie Podzamcza w ramach unijnego projektu HerO, czyli "Dziedzictwo jako Szansa". Celem tych konsultacji ma być powstanie społecznego wniosku do planu zagospodarowania Podzamcza.


Czytaj całość
 
Spacerem po granicach Pomnika Historii Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.04.2010.


Historyczny Zespół Architektoniczno – Urbanistyczny Miasta Lublina został uznany za Pomnik Historii rozporządzeniem Prezydenta RP z dnia 25 kwietnia 2007 roku. W trzecią rocznicę Miejski Konserwator Zabytków Maciej Paschke zaprosił na spacer jego granicami, by go symboliczne wydzielić z przestrzeni miasta i wypromować wiedzę na temat Pomnika Historii.

Czytaj całość
 
Wystawa „Architektura modernizmu" w Bychawie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
20.04.2010.


 

Czytaj całośćDnia 9 kwietnia 2010 o godzinie 17:30 w Bychawskim Centrum Kultury miał miejsce wernisaż wystawy „Architektura modernizmu w Lublinie". Wystawa ma na celu zaprezentowanie najciekawszych założeń urbanistycznych i budynków powstałych w Lublinie między 1918 a 1980 rokiem. Prezentowane zostały realizacje najciekawsze i zarazem najbardziej zagrożone, niestety, z drobnymi wyjątkami, wciąż niedoceniane w krajobrazie architektonicznym Lublina: najciekawsze budynki funkcjonalistyczne z lat 30-tych XX w., najstarsze osiedla Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz miasteczko uniwersyteckie. Wystawie towarzyszy szersza prezentacja lubelskiej architektury okresu międzywojennego.

Czytaj całość
 
Nowe oblicze Chatki Żaka pod kontrolą Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.03.2010.


Czytaj całość

 W dniu 26 marca członkowie Komisji Boni Ordinis FRL spotkali się z przedstawicielami UMCS w sprawie ochrony budynku Chatki Żaka, jedynego takiego studenckiego centrum kultury w Polsce. Inspiracją do działania w tej sprawie stał się przetarg ogłoszony przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na przygotowanie dokumentacji projektowej zmian funkcjonalno ‑ użytkowych Akademickiego Centrum Kultury przy ul. Radziszewskiego.

Czytaj całość
 
Najładniejszy szyld wybrany! ...ale to nie koniec. To początek. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
10.02.2010.


          

Czytaj całość

 Dla każdego człowieka chwila, gdy stawia pierwszy krok jest momentem przełomowym. Dlaczego? Bo pozwala zrobić krok kolejny. Dla Komisji Boni Ordinis działającej w ramach Forum Rozwoju Lublina takim pierwszym, przełomowym, miejmy nadzieję, krokiem na drodze ku estetycznej, przyjaznej przestrzeni miejskiej jest zakończenie akcji „Pandemia estetyki”. Kolejnym krokiem będzie, być może, zarządzenie, nad którym ruszyły pracę w Biurze MKZ.

Czytaj całość
 
Pandemia estetyki - wybory najładniejszego szyldu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.01.2010.


Czytaj całość

 

 Zapraszamy do wzięcia udziału w wyborze najładniejszego szyldu lubelskiego Śródmieścia! FRL postanowiło wyróżnić tych, którzy bez odgórnych zakazów i nakazów postanowili zadbać o przestrzeń Lublina.

Czytaj całość
 
Ukryte piękno - ciąg dalszy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
10.11.2009.


Czytaj całość

 

Sprawa listu otwartego do Pani Poseł Gąsior-Marek ma swój dalszy ciąg. Po publikacji Gazety Wyborczej Lublin otrzymaliśmy od Pani Poseł odpowiedź na nasz list. Poniżej prezentujemy Państwu zarówno treść pisma posłanki, jak i nasze zdanie na ten temat. Obiecujemy także, iż będziemy informować o dalszym biegu wydarzeń. Póki co jesteśmy umówieni z Panią Poseł na spotkanie w najbliższy poniedziałek, 16 listopada.

Czytaj całość
 
Ukryte piękno - list otwarty Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.11.2009.


    Czytaj całośćPrzedstawiamy Państwu treść listu otwartego skierowanego do Pani Poseł M.Gąsior-Marek.  Forum Rozwoju Lublina zwraca w nim uwagę na problem reklam pokrywających elewacje cennych bydynków.

Czytaj całość
 
Forum Rozwoju "studenckiego" Lublina Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.10.2009.


 
       Czytaj całość      
 
                                 
                                Czy Lublin jest rzeczywiście miastem studenckim?
                      Co możemy zrobić aby nie stracić atutu akademickości?
         Jak przyciągnąć studenta do Lublina?
  Te i inne pytania postawiono podczas akcji Gazety Wyborczej "Przynęta na studenta",
  podczas której nie moglo zabraknąć głosu FRL.
 

Czytaj całość
 
Estetyka miasta – lubelskie szyldy i reklamy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.06.2009.


Celem niniejszego artykułu jest rozpoczęcie dyskusji na temat estetyki reklam i szyldów umieszczanych na budynkach Lublina, a także wskazanie władzom miasta, w jaki sposób można wpływać na estetykę reklam.

Czytaj całość
 
Panel Dyskusyjny „Wpływ życia gospodarczego na estetykę miasta” Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
20.05.2009.


Celem tego spotkania było zwrócenie uwagi na problemy jakie pojawiają się podczas rozwoju handlu, usług i przemysłu na wygląd ulic i dzielnic Lublina. Zależało nam również na wskazaniu pozytywnych przykładów wpływu intensyfikacji życia gospodarczego na tkankę miejską - stwierdza Piotr Sugier, członek stowarzyszenia Forum Rozwoju Lublina, organizator panelu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 57
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.