Forum Rozwoju Lublina - Komisja Boni Ordinis

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

16.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
Komisja Boni Ordinis

         Grupa zajmująca się m.in. ochroną zabytków i dziedzictwa kulturowego, estetyką i atrakcyjnością przestrzeni publicznych a także promocją miasta. Nazwę swą zaczerpnęła od istniejącej w XVIII w. lokalnej lubelskiej Komisji mające na celu poprawę warunków życia mieszkańców a także rewitalizację przestrzeni i budynków miejskich. W czasie swojej działalności znacząco wpłynęła na szereg pozytywnych zmian w Lublinie. Chcielibyśmy w podobny sposób wspierać rozwój Lublina w w/w dziedzinach.O parkowaniu słów kilka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.04.2013.


Czytaj całośćNiniejszym prezentujemy Państwu treść listu otwartego, który w ostatnich dniach skierowaliśmy do Komendanta lubelskiego Straży Miejskiej. Zwracamy w nim uwagę na wciąż narastający problem nielegalnego parkowania.

Czytaj całość
 
Pozwólmy Lublinowi dorosnąć Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.12.2012.


Czytaj całośćKrótki autorski komentarz w ogródkowych sporach, czyli dlaczego przestrzeń boli.
Czytaj całość
 
Kandydat idealny ma poukładane w głowie, nie na plakacie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.05.2012.


Czytaj całośćW dniu dzisiejszym, tj. 31 maja 2012 r. w czasie sesji Rady Miasta Lublin na trzech latarniach otaczających lubelski Ratusz pojawiło się kilkanaście plakatów przygotowanych przez Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina w ramach happeningu „Idealny kandydat ma poukładane w głowie, nie na plakacie”.

Czytaj całość
 
Tu zaczyna się mój dom! vol. 1: Pod latarnią... najczyściej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
15.04.2012.


Czytaj całośćStowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina serdecznie zaprasza na happening z serii „Tu zaczyna się mój dom” vol. 1: Pod latarnią... najczyściej. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 12:00 spotykamy się pod I LO im. S.Staszica,  aby wspólnie oczyścić przestrzeń naszego miasta z kilogramów nielegalnych ogłoszeń umieszczanych na słupach trakcji  śmietnikach, wiatach, stylizowanych latarniach. ZAPRASZAMY!

Czytaj całość
 
Miasto a problem reklam Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.02.2012.


Czytaj całośćW środę, 1 lutego 2012 r., do Ratusza trafił wniosek Forum Rozwoju Lublina w sprawie działań Miasta dotyczących reklam i estetyki przestrzeni publicznych. Poniżej prezentujemy jego treść. Zapraszamy do lektury.
Czytaj całość
 
TAK dla Prezydenta, NIE dla plakatów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
21.11.2011.


Czytaj całośćPrzedstawiamy Państwu opinie Forum Rozwoju Lublina dotycząca "uchwały plakatowej", którą obiecał lublinianom przed ostatnimi wyborami Prezydent.
Czytaj całość
 
FRL - Społeczny Opiekun Zabytków Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
17.11.2011.


Czytaj całość          W środę, 16 listopada w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków odbyła się uroczystość, podczas której przedstawiciele Forum Rozwoju Lublina odebrali zaświadczenie o przyznaniu Stowarzyszeniu - przewidzienego regulacjami ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami -  tytułu Społecznego Opiekuna Zabytków. Tym samym FRL został pierwszym przedstawicielem tej instytucji w Lublinie.
Czytaj całość
 
Co nam Miasto Poleca? - raport Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.07.2011.


Czytaj całośćPrzedstawiamy Państwu krótki raport z przeprowadzonych przez nasze Stowarzyszenie badań dot. Miejsc Inspiracji, które turystom i mieszkańcom poleca Miasto Lublin. Pomogli nam przy tym obcokrajowcy studiujący w Lublinie.
Czytaj całość
 
Poczucie estetyki na "OFF" - komentarz Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.05.2011.


Czytaj całośćKrótki autorski komentarz dotyczący ostatnich doniesień z sesji Rady Miasta Lublin na temat poczucia estetyki naszych radnych.
Czytaj całość
 
Odpowiedź WUOZ w sprawie reklam na zabytkach Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.05.2011.


Czytaj całośćPrezentujemy pismo, które otrzymaliśmy z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w odpowiedzi na nasz kwietniowy wniosek o zbadanie legalności reklam i szyldów umieszonych na zabytkach wpisanych do rejestru.
Czytaj całość
 
Szyld wybrany po raz drugi Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
20.04.2011.


Czytaj całośćWe wtorek, 19 kwietnia o godz. 13 w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnienia i innych nagród w drugiej edycji konkursu Pandemia Estetyki - wybory najładniejszego szyldu lubelskiego Śródmieścia. W tym roku zwycięzcą okazali się właściciele Restauracji Toskania.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 57
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.