Forum Rozwoju Lublina - Wiadomości ogólne

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

10si5mt.jpg

Logowanie

Użytkownicy Online

None
STOP głośnym reklamom dźwiękowym w przestrzeni publicznej! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
26.01.2012.


Czytaj całość          Józef Szopiński z Radia Lublin - w obliczu bezskuteczności prawa - proponuje happening przeciwko inwazyjnej reklamie dzwiękowej stającej się powoli lubelską plagą. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z założeniami akcji i wzięcia aktywnego udziału w tym cennym wydarzeniu (wtorek, godz. 17:30). Forum Rozwoju Lublina popiera i wspiera tę inicjatywę.

Czytaj całość
 
ESK 2016 - Zrób to sam, zróbmy to razem! Dla Lublina! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
07.06.2011.


Czytaj całość13 czerwca eksperci/tki będą sprawdzać czy należy się nam tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Może się zdarzyć, że trafią w miejsca, w których nikt nie słyszał o tym konkursie, a wtedy nasze szanse zdecydowanie zmaleją. Jeśli chcesz by Lublin w 2016 r. był Europejską Stolicą Kultury pomóż mu. Zrób trzy rzeczy...
Czytaj całość
 
Zmarł Czesław Rydecki, prezes MPK Lublin Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
20.05.2011.


     W piątek, 20 maja 2011 r. Lublin obiegła smutna informacja o nagłej śmierci p. Czesława Rydeckiego - Prezesa MPK Lublin. Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina kieruje najszczersze wyrazy współczucia dla Najbliższych Pana Prezesa oraz Jego Współpracowników. Członkowie Stowarzyszenia z sympatią wspominać będą prowadzoną współpracę oraz wszystkie spotkania.
 
Jaki ma być Park Rusałka? - konsultacje społeczne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
21.03.2011.


Czytaj całośćZapraszamy na pierwsze, otwarte spotkanie dotyczące odnowy Parku Rusałka w Lublinie. Odbędzie się ono w dniu 6 kwietnia 2011 r. o godz. 18:30, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3, sala na I piętrze.

Czytaj całość
 
Wystawa startARCHITEKCI*10 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
07.12.2010.


Wystawa dyplomów magisterskich i inżynierskich absolwentów Wydziału Czytaj całośćBudownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej obronionych w roku 2010 startuje już 10 grudnia w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki. W imieniu Organizatorów, serdecznie zapraszamy!
Czytaj całość
 
Zagłosuj z głową! - Mamprawowiedziec.pl Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
13.11.2010.


Czytaj całość

21 listopada 2010 odbędą się wybory samorządowe. W związku z tym, w ramach serwisu MAM PRAWO WIEDZIEĆ, zachęcamy Polaków do  świadomego udziału w wyborach - kandydatów do tego, aby chcieli zaprezentować siebie i swoje poglądy, a wyborców, aby chcieli poznawać kandydatów przed oddaniem głosu. Wejdź na www.mamprawowiedziec.pl i zagłosuj z głową!

Czytaj całość
 
Lublin na krótkiej liście ESK 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Karolina Kuśmider   
21.10.2010.


13 października krótko przed godz. 18 rozdzwoniły się telefony. „Weszliśmy na krótką listę!”. Lublin przeszedł do II etapu konkursu, tzw. „selekcji końcowej” do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Czytaj całość

Manfred Gaulhofer, Przewodniczący Panelu Selekcyjnego, w towarzystwie Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego, ogłosił listę miast rekomendowanych do przejścia do drugiego etapu Konkursu. Obok Lublina do następnego etapu przeszły także Gdańsk, Katowice, Warszawa i Wrocław, czyli miasta o wiele większe i często dla nas z zapierającym dech w piersiach budżetem na kulturę.

 

Czytaj całość
 
Nasz wykład na Politechnice Lubelskiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Daniel Stelmasiewicz   
19.10.2010.


Czytaj całość

          W ostatni poniedziałek, 18 października, Forum Rozwoju Lublina, na zaproszenie Huberta Trammera, wystąpiło w gościnnych murach Politechniki Lubelskiej prezentując, sporej grupie studentów Wydziału Budownictwa i Architektury oraz innym obecnym, swoją dotychczasową działalność.

Czytaj całość
 
Duchy przedwojennej Ogrodowej – Ogrody Sztuk. Festiwal ulicy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Karolina Kuśmider   
31.05.2010.


Czytaj całość

W piątkowe popołudnie 28 maja b.r. przenieśliśmy się w czasie do lat dwudziestych XX wieku. Po śródmiejskiej ulicy Ogrodowej spacerowały damy w etolach, muzycy czy sprzedawcy lodów i lemoniady, w bramach kamienic odbywały się występy teatralne, a na ścianach budynków wisiały fotografie i prace plastyczne. W ten sposób uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w ramach festiwalu Miasto Poezji odwołali się do międzywojennej świetności ulicy Ogrodowej, niegdyś zamieszkiwanej przez lubelską elitę. W związku z powodzią w Polsce przeprowadzona została zbiórka pieniędzy dla powodzian – uczniów II LO. 

Czytaj całość
 
Ogrody Sztuki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Magdalena Kowalska   
18.05.2010.


Projekt „Ogrody Sztuk” ma służyć przybliżeniu mieszkańcom Lublina historii i klimatu Ogrodowej, niegdyś najładniejszej ulicy Śródmieścia, na której w okresie dwudziestolecia międzywojennego mieściły się  piękne wille i olbrzymie ogrody. Obecnie jest to miejsce zapomniane, nieco zaniedbane, ale nadal urocze. Projekt ma służyć również stworzeniu przestrzeni, w której uzdolnieni uczniowie naszej szkoły zaprezentują swoje osiągnięcia artystyczne z dziedziny teatru, poezji, muzyki, fotografii, etc. Projekt zostanie zrealizowany 28 maja 2010 roku w czasie festiwalu „Miasto Poezji”, wtedy to odtworzymy dawny klimat ulicy i zaprezentujemy potencjał, który  drzemie w uczniach II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego.

Czytaj całość
 
Organizacje pozarządowe a rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Lublinie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Karolina Kuśmider   
28.04.2010.


Czytaj całośćDnia 28 kwietnia w Grand Hotelu Lublinianka odbył się panel dyskusyjny na temat „Organizacje pozarządowe a rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Lublinie” w ramach projektu Agenda 2010 realizowanego przez Instytut na rzecz Państwa Prawa.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 27
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.