Forum Rozwoju Lublina - Strona główna

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

70421eab8effdb55.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Parkowanie w Lublinie: Znajdź z nami miejsca dla aut ?!!
07.07.2010.
Czytaj całość
 
Od niedawna Kurier Lubelski prowadzi akcję pod hasłem "Parkowanie w Lublinie: Znajdź z nami miejsca dla aut". Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt że odbędzie się to kosztem ludzi (pieszych), którzy znów są traktowani jak gatunek piątej kategorii (razem z niepełnosprawnymi i rowerzystami) w porównaniu do boga-samochodu.
Czytaj całość
 
Ogrody Sztuki
18.05.2010.

Projekt „Ogrody Sztuk” ma służyć przybliżeniu mieszkańcom Lublina historii i klimatu Ogrodowej, niegdyś najładniejszej ulicy Śródmieścia, na której w okresie dwudziestolecia międzywojennego mieściły się  piękne wille i olbrzymie ogrody. Obecnie jest to miejsce zapomniane, nieco zaniedbane, ale nadal urocze. Projekt ma służyć również stworzeniu przestrzeni, w której uzdolnieni uczniowie naszej szkoły zaprezentują swoje osiągnięcia artystyczne z dziedziny teatru, poezji, muzyki, fotografii, etc. Projekt zostanie zrealizowany 28 maja 2010 roku w czasie festiwalu „Miasto Poezji”, wtedy to odtworzymy dawny klimat ulicy i zaprezentujemy potencjał, który  drzemie w uczniach II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego.

Czytaj całość
 
Propozycja przebudowy Podzamcza
18.05.2010.

Czytaj całość

 

Forum Rozwoju Lublina na konferencji  ws. Podzamcza z 13 maja przedstawiło także - niejako na zachętę i jako głos w debacie - własną koncepcję zagospodarowania Podzamcza.

 

Czytaj całość
 
Konsultacje społeczne w sprawie Podzamcza - zapraszamy!
18.05.2010.

Czytaj całośćDnia 13 maja b.r. odbyła się konferencja prasowa przybliżająca założenia konsultacji społecznych w sprawie Podzamcza w ramach unijnego projektu HerO, czyli "Dziedzictwo jako Szansa". Celem tych konsultacji ma być powstanie społecznego wniosku do planu zagospodarowania Podzamcza.

Czytaj całość
 
Organizacje pozarządowe a rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Lublinie
28.04.2010.
Czytaj całośćDnia 28 kwietnia w Grand Hotelu Lublinianka odbył się panel dyskusyjny na temat „Organizacje pozarządowe a rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Lublinie” w ramach projektu Agenda 2010 realizowanego przez Instytut na rzecz Państwa Prawa.
Czytaj całość
 
IREX zatwierdzony
28.04.2010.
      Czytaj całość
 
          W piątek 23 kwietnia 2010 roku odbył się odbiór pojazdów firmy IREX z Sosnowca, która od 1 maja w ramach umowy z ZTM Lublin zajmie się obsługą części brygad na lubelskich liniach autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zaprosił przedstawicieli FRL do uczestnictwa jako głos opiniodawczy.
Czytaj całość
 
Spacerem po granicach Pomnika Historii
26.04.2010.

Historyczny Zespół Architektoniczno – Urbanistyczny Miasta Lublina został uznany za Pomnik Historii rozporządzeniem Prezydenta RP z dnia 25 kwietnia 2007 roku. W trzecią rocznicę Miejski Konserwator Zabytków Maciej Paschke zaprosił na spacer jego granicami, by go symboliczne wydzielić z przestrzeni miasta i wypromować wiedzę na temat Pomnika Historii.

Czytaj całość
 
Wystawa „Architektura modernizmu" w Bychawie
20.04.2010.

 

Czytaj całośćDnia 9 kwietnia 2010 o godzinie 17:30 w Bychawskim Centrum Kultury miał miejsce wernisaż wystawy „Architektura modernizmu w Lublinie". Wystawa ma na celu zaprezentowanie najciekawszych założeń urbanistycznych i budynków powstałych w Lublinie między 1918 a 1980 rokiem. Prezentowane zostały realizacje najciekawsze i zarazem najbardziej zagrożone, niestety, z drobnymi wyjątkami, wciąż niedoceniane w krajobrazie architektonicznym Lublina: najciekawsze budynki funkcjonalistyczne z lat 30-tych XX w., najstarsze osiedla Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz miasteczko uniwersyteckie. Wystawie towarzyszy szersza prezentacja lubelskiej architektury okresu międzywojennego.

Czytaj całość
 
Nowe oblicze Chatki Żaka pod kontrolą
28.03.2010.

Czytaj całość

 W dniu 26 marca członkowie Komisji Boni Ordinis FRL spotkali się z przedstawicielami UMCS w sprawie ochrony budynku Chatki Żaka, jedynego takiego studenckiego centrum kultury w Polsce. Inspiracją do działania w tej sprawie stał się przetarg ogłoszony przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na przygotowanie dokumentacji projektowej zmian funkcjonalno ‑ użytkowych Akademickiego Centrum Kultury przy ul. Radziszewskiego.

Czytaj całość
 
Spotkanie z Zarządem Transportu Miejskiego
24.02.2010.

Czytaj całość

 

Forum Rozwoju Lublina spotkało się z władzami ZTM w celu przedstawienia swoich pomysłów i koncepcji na usprawnienie komunikacji miejskiej w Lublinie a także przedyskutowania kilku najważniejszych, w tej materii, kwestii.

Czytaj całość
 
Najładniejszy szyld wybrany! ...ale to nie koniec. To początek.
10.02.2010.

          

Czytaj całość

 Dla każdego człowieka chwila, gdy stawia pierwszy krok jest momentem przełomowym. Dlaczego? Bo pozwala zrobić krok kolejny. Dla Komisji Boni Ordinis działającej w ramach Forum Rozwoju Lublina takim pierwszym, przełomowym, miejmy nadzieję, krokiem na drodze ku estetycznej, przyjaznej przestrzeni miejskiej jest zakończenie akcji „Pandemia estetyki”. Kolejnym krokiem będzie, być może, zarządzenie, nad którym ruszyły pracę w Biurze MKZ.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 72 z 128
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.