Forum Rozwoju Lublina - Strona główna

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

044753fc6c28e1e0.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Krwawe żniwa na DK12/17?
08.01.2011.
Czytaj całość          W sobote, 8 stycznia 2011 roku Forum Rozwoju Lublina wspólnie z użytkownikami Forum Polskich Wieżowców zorganizowało happening zwracając uwagę mieszkanców Lublina na problem zagrożonej budowy obwodnicy Lublina oraz trasy S12/17. Na al.Tysiąclecia pojawiły się dwie mroczne postacie z kosami oraz transparent: "Brak obwodnicy i S17. Będą dobre żniwa!". Obecnie trasa z Lublina do Warszawy jest najniebezpieczniejszą drogą w Polsce.
Czytaj całość
 
Uwagi do Programu Budowy Dróg Krajowych 2011-2015
27.12.2010.

         Czytaj całość

          Przedstawiamy Państwu treść listu adresowanego do Pana Cezarego Grabarczyka - Ministra Infrastruktury wraz z załączonymi do niego uwagami FRL do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 - 2015 w związku z ogłoszonymi w tej sprawie konsultacjami społecznymi. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z w/w dokumentem.

 

Czytaj całość
 
Nowa transportowa twarz Lublina? - nasze propozycje
22.12.2010.
Czytaj całość          Mijają właśnie 3 miesiące od Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w organizację którego bardzo aktywnie włączyło się w tym roku Forum Rozwoju Lublina. Celem tego wydarzenia było przede wszystkim uświadomienie mieszkańcom istniejących problemów komunikacyjnych w mieście oraz promocja idei zrównoważonego transportu, który - naszym zdaniem - jest rozwiązaniem dręczących Lublin problemów w komunikacji. Nadszedł najwyższy czas na przedstawienie konkretów - prezentujemy nasze propozycje dot. bus-pasów i innych form wdrażania zrównoważonego transportu w naszym mieście!
Czytaj całość
 
Wystawa startARCHITEKCI*10
07.12.2010.
Wystawa dyplomów magisterskich i inżynierskich absolwentów Wydziału Czytaj całośćBudownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej obronionych w roku 2010 startuje już 10 grudnia w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki. W imieniu Organizatorów, serdecznie zapraszamy!
Czytaj całość
 
Zagłosuj z głową! - Mamprawowiedziec.pl
13.11.2010.

Czytaj całość

21 listopada 2010 odbędą się wybory samorządowe. W związku z tym, w ramach serwisu MAM PRAWO WIEDZIEĆ, zachęcamy Polaków do  świadomego udziału w wyborach - kandydatów do tego, aby chcieli zaprezentować siebie i swoje poglądy, a wyborców, aby chcieli poznawać kandydatów przed oddaniem głosu. Wejdź na www.mamprawowiedziec.pl i zagłosuj z głową!

Czytaj całość
 
Walczymy o obwodnicę Lublina
03.11.2010.
Czytaj całośćWspólnie z użytkownikami forum SkyScraperCity.com postanowiliśmy zamanifestować swoje niezadowolenie z informacji dot. możliwego opóźniania budowy obwodnicy Lublina (S12/17/19 - Kurów - Piaski). Jacek Werner oraz Piotr Kowalski przygotowali petycję, którą adresujemy do Ministra Infrastruktury, Pana Cezarego Grabarczyka. Zapraszamy do poparcia naszej inicjatywy, która ma na celu ochronę realizacji jednej z najważniejszych inwestcji naszego regionu.
Czytaj całość
 
Lublin na krótkiej liście ESK 2016
21.10.2010.

13 października krótko przed godz. 18 rozdzwoniły się telefony. „Weszliśmy na krótką listę!”. Lublin przeszedł do II etapu konkursu, tzw. „selekcji końcowej” do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Czytaj całość

Manfred Gaulhofer, Przewodniczący Panelu Selekcyjnego, w towarzystwie Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego, ogłosił listę miast rekomendowanych do przejścia do drugiego etapu Konkursu. Obok Lublina do następnego etapu przeszły także Gdańsk, Katowice, Warszawa i Wrocław, czyli miasta o wiele większe i często dla nas z zapierającym dech w piersiach budżetem na kulturę.

 

Czytaj całość
 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - podziękowania i relacja
19.10.2010.

Czytaj całośćSprawozdania i rozliczenia zakończone, replika zdjęcia z Münster w obróbce, czas więc podsumować Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który zapewnił nam tyle samo radości, co frustracji.

Czytaj całość
 
Nasz wykład na Politechnice Lubelskiej
19.10.2010.

Czytaj całość

          W ostatni poniedziałek, 18 października, Forum Rozwoju Lublina, na zaproszenie Huberta Trammera, wystąpiło w gościnnych murach Politechniki Lubelskiej prezentując, sporej grupie studentów Wydziału Budownictwa i Architektury oraz innym obecnym, swoją dotychczasową działalność.

Czytaj całość
 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
14.09.2010.

Czytaj całość

 

Już w ten czwartek rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, w który włączyły się aktywnie organizacje pozarządowe - Porozumienie Rowerowe i Forum Rozwoju Lublina. Zapraszamy do zapoznania się z ideą akcji a także z programem imprez. Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia i zachęcamy do aktywnego udziału!

Czytaj całość
 
Zakupy cieszą, ale…
26.07.2010.
      W dniu 26 lipca 2010 roku w siedzibie MPK Lublin przy ul. A. Grygowej 56 nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na dostawę 5 fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów miejskich przegubowych oraz  30 trolejbusów niskopodłogowych.  W przetargu na autobusy przegubowe wystartowała tylko jedna firma - EvoBus oferująca Mercedesa Conecto G (obecnie w Lublinie jeździ 10 takich pojazdów). O dostarczenie nowych trolejbusów rywalizują z kolei 2 firmy: LAZ z modelem E-183 oraz Solaris Bus & Coach z modelem Trollino12 (obecny w taborze MPK w ilości 4 sztuk).

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 60 z 128
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.