Forum Rozwoju Lublina - Strona główna

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

15zp6oh.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Zmarł Czesław Rydecki, prezes MPK Lublin
20.05.2011.
     W piątek, 20 maja 2011 r. Lublin obiegła smutna informacja o nagłej śmierci p. Czesława Rydeckiego - Prezesa MPK Lublin. Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina kieruje najszczersze wyrazy współczucia dla Najbliższych Pana Prezesa oraz Jego Współpracowników. Członkowie Stowarzyszenia z sympatią wspominać będą prowadzoną współpracę oraz wszystkie spotkania.
 
Odpowiedź WUOZ w sprawie reklam na zabytkach
16.05.2011.
Czytaj całośćPrezentujemy pismo, które otrzymaliśmy z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w odpowiedzi na nasz kwietniowy wniosek o zbadanie legalności reklam i szyldów umieszonych na zabytkach wpisanych do rejestru.
Czytaj całość
 
Milion złotych na inwestycje rowerowe? - wniosek do Prezydenta
16.05.2011.
Czytaj całośćPrezentujemy Państwu treść pisma, które otrzymał Prezydent K. Żuk od lubelskich organizacji pozarządowych w sprawie uwzględnienia inwestycji rowerowych przy poprawce budżetowej wynikającej z "rządowej dotacji drogowej"
Czytaj całość
 
Szyld wybrany po raz drugi
20.04.2011.
Czytaj całośćWe wtorek, 19 kwietnia o godz. 13 w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnienia i innych nagród w drugiej edycji konkursu Pandemia Estetyki - wybory najładniejszego szyldu lubelskiego Śródmieścia. W tym roku zwycięzcą okazali się właściciele Restauracji Toskania.
Czytaj całość
 
Zrównoważony rozwój transportu rozwiązaniem problemów komunikacyjnych Lublina?
19.04.2011.
Czytaj całość

W ostatnich tygodniach, gdy sporo dzieje się wkoło miejskiej komunikacji swój głos w tej sprawie chciałoby zabrać także Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina, które już od dłuższego czasu bacznie śledzi poczynania władz miejskich i Zarządu Transportu Miejskiego.

Czytaj całość
 
Nie uciekniemy od strefy płatnego parkowania w Lublinie
18.04.2011.

    W lubelskim magistracie powstaje właśnie projekt uchwały dot. strefy płatnego parkowania. Wg wstępnych koncepcji objęta ma nim być znaczna część śródmieścia. Co to oznacza dla mieszkańców? Przede wszystkim ułatwienia na wielu płaszczyznach, choć na pozór takie sformułowanie wydaje się nielogiczne.

Czytaj całość
 
Mamy nominacje - czas na głosowanie. Wybierz najładniejszy szyld!
31.03.2011.
Czytaj całośćW czwartek, 31 marca w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków odbyło się posiedzenie jury konkursu "Pandemia estetyki". Prawie 2-godzinne obrady zakończyły się wyborem 5 nominowanych szyldów, które już od poniedziałku, 4 kwietnia staną w szranki o tytuł tego najładniejszego. Głosowanie odbędzie się na Miejskim Portalu "www.lublin.eu".
Czytaj całość
 
Jaki ma być Park Rusałka? - konsultacje społeczne
21.03.2011.

Czytaj całośćZapraszamy na pierwsze, otwarte spotkanie dotyczące odnowy Parku Rusałka w Lublinie. Odbędzie się ono w dniu 6 kwietnia 2011 r. o godz. 18:30, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3, sala na I piętrze.

Czytaj całość
 
Komunikacja Lublin - Świdnik
15.03.2011.
Czytaj całośćNajbliższym miastem sąsiadującym z Lublinem jest Świdnik. Przy tak niewielkiej odległości (graniczą ze sobą bezpośrednio) naturalnym staje się fakt, że stanowią one niemal jeden miejski organizm. Mieszkańcy obu miast mieszają się w codziennych dojazdach do szkół, do pracy czy na spotkania towarzyskie. Zatem niewątpliwie istotną rolę w ich codziennym życiu odgrywa komunikacja.
Czytaj całość
 
Pandemia estetyki - druga edycja
02.03.2011.
Czytaj całośćForum Rozwoju Lublina kontynuuje walkę ze szpetnymi reklamami i szyldami w naszym mieście, szczególnie w jego zabytkowej części. Walka ta ma jednak wymiar pozytywny, ponieważ chcemy chwalić dobre praktyki, a nie wskazywać złe (na to - w tym momencie - nie starczyłoby życia wszystkim członkom FRL razem wziętym).
Czytaj całość
 
Obwodnica Lublina uratowana?
25.01.2011.
Czytaj całość          Nerwowe, ekscytujące i radosne było dzisiejsze popołudnie dla mieszkańców Lublina i okolic. Na konferencji Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska dowiedzieliśmy się, że droga ekspresowa S17 wraz z Obwodnicą Lublina trafiła do inwestycji "do realizacji przed 2013 rokiem" w rządowym planie budowy dróg krajowych! 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 48 z 128
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.