Forum Rozwoju Lublina - Strona główna

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

66yt9.jpg

Logowanie

Wiadomości RSS

Użytkownicy Online

None
Brama Krakowska w pełnej krasie (bez reklamy)! - dziękujemy za wsparcie
11.12.2013.
Czytaj całośćNasz wspólny cel został zrealizowany - w dniu dzisiejszym (środa, 11 grudnia 2013 r.) z Bramy Krakowskiej zniknęła szpecąca ją reklama sponsora iluminacji. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze działania za wsparcie! Każdy z Was przyczynił się do tego!
Czytaj całość
 
NIE dla reklamy na Bramie Krakowskiej
08.12.2013.
Czytaj całośćKolejny rok z rzędu na jednym z symboli Lublina - Bramie Krakowskiej w okresie przedświątecznym zawisła wielka reklama sponsora iluminacji. Stało się tak mimo że ten zabytkowy obiekt - będący własnością Województwa Lubelskiego - pozostaje w zarządzie Muzeum Lubelskiego w Lublinie, tj. instytucji publicznej odpowiedzialnej za ochronę historycznego dziedzictwa naszego miasta. Jako Społeczny Opiekun Zabytków, Forum Rozwoju Lublina wezwało instytucje do usunięcia szpecącej reklamy.
Czytaj całość
 
Organizacje pozarządowe z całej Polski popierają prezydencką inicjatywę uporządkowania reklam
19.06.2013.
Czytaj całośćW odpowiedzi na trwające konsultacje dotyczące prezydenckiego projektu ustawy zakładającego normalizację rynku reklamy zewnętrznej, z inicjatywy FRL, organizacje pozarządowe z całej Polski poparły inicjatywę Prezydenta RP i wyraziły nadzieję na rychłe wejście przedmiotowych przepisów w życie.
Czytaj całość
 
Straż Miejska w sprawie nielegalnego parkowania
02.06.2013.
Czytaj całośćPrezentujemy Państwu odpowiedź lubelskiej Straży Miejskiej na nasze pismo, o którym informowaliśmy TUTAJ.
Czytaj całość
 
Na Wschodzie bez zmian...
28.04.2013.
Czytaj całośćCięzko orzec czy to koniec czy dopiero początek. Jedno jest pewne: w Zarządzie Dróg i Mostów przez miesiąc myślano, jak uzasadnić odpowiedź na wniosek FRL dot. przebudowy ronda Lubelskiego Lipca '80. Wymyślono, że się nie da. Szkoda jedynie, że oszukano lublinian obiecując w mediach spotkania z projektantami, konsultacje i "okrągłe stoły".
Czytaj całość
 
O parkowaniu słów kilka
26.04.2013.
Czytaj całośćNiniejszym prezentujemy Państwu treść listu otwartego, który w ostatnich dniach skierowaliśmy do Komendanta lubelskiego Straży Miejskiej. Zwracamy w nim uwagę na wciąż narastający problem nielegalnego parkowania.
Czytaj całość
 
Komunikacja miejska na ul. 1 Maja czyli jak oszczędzić 60 tys. km
26.03.2013.
Czytaj całośćPozostając w temacie - zaproponowanej przez Forum Rozwoju Lublina - "Koncpecji udrożnienia ul. 1 Maja" prezentujemy Państwu pismo złozone 27 marca 2013 r. jako uzupełnienie naszego wniosek do ZDiM, o którym mowa w poprzednim artykule.  Wskazujemy w nim na niezwykle istotną kwestię realnych oszczędności, jakie niosłoby ze sobą wpuszczenie komunikacji miejskiej na zamkniętą obecnie ul. 1 Maja. Liczymy również, że nad naszym pomysłem pochyli się Rada Działalności Pozytku Publicznego, do której skierowaliśmy stosowny wniosek.
Czytaj całość
 
Nowe oblicze ul. 1 Maja? - nasza propozycja
15.03.2013.
Czytaj całośćStowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina opracowało "Koncpecję udrożnienia ul. 1 Maja", która w ostatni piątek (15 marca 2013 r.) trafiła do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie jako załącznik do wniosku, którego treść prezentujemy poniżej. Ponadto udostępniamy samo opracowanie oraz pisma popracia dla proponowanych przez nas rozwiązań, w tym m. in. Rady Kultury Przestrzeni czy Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Czytaj całość
 
Wracamy do buspasów...
11.03.2013.
Czytaj całośćNiniejszym prezentujemy treść listu, który nasze Stowarzyszenie skierowało do Prezydenta S. Kalinowskiego. Pismo jest odpowiedzią na prośbę Pana Prezydenta, co do możliwych w naszym mieście rozwiązań usprawniających komunikację zbiorową. Opracowanie jest zbiorem wszystkich dotychczasowych pomysłów i projektów przygotowanych przez FRL w tym temacie.
Czytaj całość
 
Pozwólmy Lublinowi dorosnąć
04.12.2012.
Czytaj całośćKrótki autorski komentarz w ogródkowych sporach, czyli dlaczego przestrzeń boli.
Czytaj całość
 
Co dalej z Centrum Spotkania Kultur?
09.08.2012.
Czytaj całośćW ostatnich dniach lubelski ratusz poinformował o postępach w przypadku dwóch ważnych inwestycji sportowych, a mianowicie o pozyskaniu kolejnych 15 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki do budowy zespołu krytych pływalni przy al. Zygmuntowskich, w tym budowy basenu olimpijskiego oraz o wydaniu przez Prezydenta Lublina tzw. decyzji o środowiskej dla budowy miejskiego stadionu piłkarskiego. W przypadku innej ważnej inwestycji w Lublinie która realizowana jest przez Urząd Marszałkowski, a mianowicie Centrum Spotkani Kultur w ostatnim czasie zapanowała medialna cisza, a chyba nikogo nie trzeba przekonywać że inwestycja ta jest nie mniej ważna w dzienie lubelskiej kultury jak dwie wyżej wymienione inwestycje w dziedzinie lubelskiego sportu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 24 z 128
Copyright 2020 Forum Rozwoju Lublina.